1. HABERLER

  2. FUTBOL

  3. FUTBOL HABER

  4. G.Saray bu parayı ödesin! Zararın tutarı ortaya çıktı
G.Saray bu parayı ödesin! Zararın tutarı ortaya çıktı

G.Saray bu parayı ödesin! Zararın tutarı ortaya çıktı

Deplasman yasağının kalkması sonrasında derbiyi Vodafone Arena’da izleyen bir grup Galatasaray taraftarı, stada 6.000 TL’lik zarar verdi.

A+A-

Süper Lig’de Beşiktaş ve Galatasaray’ın girişimleri sonrasında deplasman yasağının kalkmasının ardından tam 5 sezon sonra Sarı-Kırmızılılar, Dolmabahçe’de takımlarını destekleme şansı bulmuştu.

Önceki gün Vodafone Arena’ya gelen 2 bin Galatasaray taraftarının arasında yer alan bir grup, koltuklara ve stadın iç kısmına maddi zarar verdi.

Konuyla ilgili olarak gerekli incelemeleri kameralar üzerinden yapan stat yetkililerinin; 10 koltuğun kırıldığını, 2 yangın dedektörü ve 4 tuvaletin kullanılamaz hale getirildiğini tespit ettiği bildirildi. Stadyumdaki hasarın, 6 bin lira olduğu ve hasar tespit raporunun TFF’ye gönderildiği ifade edildi.

Siyah-Beyazlılar’ın çıkardığı 6 bin TL’lik faturanın TFF aracılığıyla Galatasaray Kulübü’nden tahsil edileceği öğrenildi. Öte yandan karşılaşmanın sona ermesi sonrasında zarar gören yerlerin onarıldığı açıklandı. (Fanatik)

1.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler