Galatasaray fiyat artırdı ama Beşiktaş Mensah'ı kaptırmadı

Galatasaray fiyat artırdı ama Beşiktaş Mensah'ı kaptırmadı

TFF Süper Lig ekiplerinden Beşiktaş, Mensah'ı kadrosuna kattı. Ganalı yıldızı siyah-beyazlı takımın dışında Galatasaray ve Trabzonspor kadrosuna katmak için yoğun çaba sarf etti.

Ajans Beşiktaş - Beşiktaş taraftarı Kayserisporlu Bernard Mensah transferinin açıklanması için adeta saat sayıyor. Nitekim oyuncu bu gece 22.15'te İstanbul'a gelecek ve yarın da sağlık kontrolünden geçecek.

Ancak bu transferin gerçekleşmesi hiç de kolay olmadı. Bir yanda eski kulübü Atletico Madrid'in Kayserispor'a alacakları nedeniyle çıkardığı sıkıntılar diğer yanda Beşiktaş'ın ezeli rakipleri....

Abdurrahim Albayrak fiyat artırdı

Galatasaray İkinci Başkanı Abdurrahim Albayrak, Ganalı futbolcuyu almak için çok yoğun çaba sarf etti. Albayrak, hem Kayserispor yönetimine hem de Mensah'a Beşiktaş'tan daha cazip önerilerde bulundu. Beşiktaş yönetimi, imza aşamasına gitirmişken ezeli rakibinin yaptığı hamlelerden son derece rahatsız oldu. Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı'nın Beşiktaş'a verdiği söz, transferde en önemli belirleyici unsur oldu.

Trabzonspor da Mensah için devreye girdi. İki kulübü devreye girmesi, Beşiktaş'ın Mensah için kesenin ağzını biraz daha açmasına neden oldu.

Beşiktaş, satın alma opsiyonuyla Mensah'ı 1 yıllığına kiraladı. İlk aşamada Kayserispor'a 500 bin Euro ödeyecek olan Beşiktaş, oyuncuyu satın aldığında 4.5 milyon Euro daha ödeyecek. Mensah ise yıllık yıllık 1.3 milyon Euro ve 100 bin Euro da başarı primi alacak.

Atletico engeli son anda aşıldı

Kayserispor, Mensah'ı 3.6 milyon Euro'ya almış ancak bugüne kadar transfer taksitlerinin hiçbirini ödememişdi. Bunun üzerine İspanyol kulübü Kayserispor'u FIFA'ya şikâyet etmiş ve oyuncunun başka kulüplere satışına engel koymuştu. Ancak, yapılan görüşmeler sonucundan Atletico da ikna edildi.

5 gol 8 asist

Mensah geçen sezon Kayserispor'da 26 maçta 5 gol atıp 8 asist yapt (Ajansspor - Erdal Cömert)

Etiketler :