Galatasaray, Mensah yarışını bırakmıyor

Galatasaray, Mensah yarışını bırakmıyor

Galatasaray, Beşiktaş'ın büyük ölçüde anlaştığı iddia edilen Bernard Mensah'ı bırakmıyor. Mustafa Cengiz yönetimi, oyuncu için iki paket sundu. İlkinde satın alma opsiyonuyla kiralama, ikincisinde de futbolcu takası var.

Ajans Beşiktaş - Beşiktaş ve Galatasaray, Kayserispor’un yıldız oyuncu Bernard Mensah’ı transfer etmek için karşı karşıya. UEFA’nın FFP denetiminde olan ve kuralların dışına çıkmadan 25 yaşındaki orta sahayı renklerine katmak isteyen sarı-kırmızılılar, renktaşlarına iki opsiyonlu tekliflerini iletti.

Kayserispor, Atletico Madrid’den aldığı Mensah’ı, 3,8 milyon avrodan aşağıya vermek istemiyor. Ayrıca Madrid ekibinin sözleşmesine eklettiği sonraki satışında yüzde 40 maddesi oyuncunun maliyetini iyice arttırıyor. Şu ana kadar hiçbir oyuncunu satamayan Galatasaray ise Mensah’ı kadrosuna katabilmek için geliştirdiği iki formülü de Kayserispor’a sundu.

3 milyon avroya çıktı

İlk seçenekte daha önce Luyindama’da benzer bir yol izleyen Galatasaray mecburi satın alma maddesi ile ''25 yaşındaki Ganalı oyuncuyu 1,5 milyon avroya kiralayalım seneye ise 1,3 milyon avroya alalım'' teklifini sundu. İkinci alternatif teklif ise ''Ahmet Çalık, Jimmy Durmaz ve Emre Taşdemir isimlerinden istediğiniz varsa takas yapalım'' şeklinde. Bu öneriler şu an masada. Ancak Beşiktaş’ın da Mensah konusunda ısrarcı olduğu ve 3 milyon avroluk bir teklifte bulundukları biliniyor. (Türkiye Gazetesi - Yalımcan Sarpyel)

Etiketler :