"Gelecek sezon için transferde onu bir numaraya yazın"

"Gelecek sezon için transferde onu bir numaraya yazın"

Liglere verilen ara sonrası birçok kulüp transfer harekatına başlamışken, Avrupa kulüpleri Süper Lig'den bazı isimleri kadrosuna atmak için girişimlerde bulunuyor...

Ajans Beşiktaş - Bu kulüplerden biri de İngiltere Premier Lig'in köklü kulüplerinden Aston Villa... Beşiktaş'ın Dinamo Kiev'den kadrosuna kattığı başarılı stoperi Domagoj Vida'yı kadrosuna katmak için harekete geçen ekibin teknik direktörü Dean Smith'in, Beşiktaş'ta forma giyen vatandaşı Vida'nın transferi için İngiliz kulübüne "Gelecek sezon için transferde onu bir numaraya yazın" diyerek baskı yaptığı öğrenildi.

Gelen tekliflere rağmen Beşiktaş'ta kalmak istiyor!

Ada basınında çıkan haberlerde ayrıca, İngiliz ekibinin Hırvat stoperi kadrosuna katmak için en az 6 milyon sterlini gözden çıkarmak zorunda olduğu belirtildi. İki yıl daha sözleşmesi olan 31 yaşındaki savunmacının transferine Beşiktaş yönetimi de sıcak bakıyor.

EN ÇOK KAZANAN İSİM

Tecrübeli futbolcunun yıllık 3 milyon avro ile takımın en çok kazanan ismi olması ve gelecek sezonun bütçesinin ciddi oranda düşmesi için yapılan hazırlıklar nedeniyle elden çıkarılması düşünülüyor. Her ne kadar Hırvat futbolcu yönetimle yaptığı görüşmede yıllık ücretinde indirime gidebileceğini belirtmiş olsa da, satıştan elde edilecek gelir siyah-beyazlı yöneticilere daha cazip geliyor. Ancak bütün dünyadaki global ekonomik kriz sebebiyle satışın gerçekleşmesi hâlinde Domagoj Vida'nın piyasa değerinin altında transfer olması da ihtimaller arasında. (Türkiye Gazetesi)

Etiketler :