"Gerçekle yüzleşelim, Beşiktaş artık..."

"Gerçekle yüzleşelim, Beşiktaş artık..."

UEFA Avrupa Ligi I Grubu'nda bulunan Beşiktaş, gruptaki son maçında evinde Malmö'ye 1-0 mağlup oldu ve UEFA Avrupa Ligi'ne veda etti.

Ajans Beşiktaş - Cumhuriyet gazetesi yazarlarından Gülengül Altınsay, dün geceki Beşiktaş-Malmö maçını kaleme aldı. Altınsay'ın köşe yazısından önemli satırlar şöyle:

"Beşiktaş’ta işlerin iyi gitmediği UEFA Avrupa Ligi grup maçları oynanırken belliydi. Siyah- Beyazlılar, Sarpsborg karşılaşmasını son anda kazanıp gruptan çıkma umudunu Malmö mücadelesine taşımıştı. Ama zaten kadrosu yeterli olmayan, çok kan kaybeden Kartal, bu maça daha da eksik bir kadroyla çıktı. Beşiktaş aslında ilk dakikalarda etkindi, maça iyi başladı.

Performanslarıyla orta sahada Oğuzhan ve Ljajic, hatta Dorukhan Siyah-Beyazlıların artılarıydı. Beşiktaş’ın ilk yarıda 2 topu direkten döndü. Fakat ikinci yarıda Malmö atak oynamaya başladı. Çünkü onlar için mutlak galibiyet gerekiyordu. Malmö hücumlara başlarken Beşiktaş da giderek dağınık bir oyun sergiledi. Konuk ekibin golünden sonra Beşiktaş’ın oyuncu kalitesi maçı çevirmeye yeterli olmadı. Zaten bakıldığında takımda savunmacılar ve ileri hattın birbirinden kopuk olduğunu görüyoruz. Beşiktaş bu bağlantıyı kuramadı.

Quaresma zaten takımı eksik oynatan isimlerden biriydi. Rakibine yaptığı hareket sonrası hakemin Portekizli oyuncuyu direkt kırmızı kartla cezalandırmasının ardından Beşiktaş’ın 10 kişi kalması ümitleri neredeyse bitirdi. Bu kaçıncı kırmızı kart Quaresma? Ama aslına bakarsanız Beşiktaş 10 kişi kaldıktan sonra Quaresma’nın eksikliğini hissetmedi. Kartal son dakikalarda her şeye rağmen Malmö kalesi önünde birkaç pozisyon yakaladı, hatta bunlardan birinde Larin’in şutu direkten döndü. Gol gelmeyince Beşiktaş da Avrupa kapısından döndü! Lyon’la çeyrek final oynayan, penaltılarla elenen Beşiktaş’tan Malmö’ye elenen Beşiktaş’a geldik! Gerçekle yüzleşelim, Beşiktaş iyi bir takım değil artık."

Etiketler :