1. HABERLER

  2. FUTBOL

  3. FUTBOL HABER

  4. Gökhan Töre dönüş biletini erkene aldı!
Gökhan Töre dönüş biletini erkene aldı!

Gökhan Töre dönüş biletini erkene aldı!

West Ham'da mutlu olmayan Gökhan Töre, Beşiktaş'a mı dönüyor ?

A+A-

Beşiktaş’ın sezon başından West Ham United’e 1 yıllığına kiraladığı Gökhan Göre, sözleşmesini tamamlamadan geri dönmeye hazırlanıyor. İngiltere’de istediği forma şansını bulmayan ve daha fazla süre almak için siyah beyazlı takıma dönmeyi düşünen Gökhan için teknik heyetten de olumlu rapor çıktı. Töre için Siyah-Beyazlılar’ın teknik ekibinden yönetime, “Oynamıyorsa Ocak’ta geri dönebilir” mesajı gitti.

Teknik direktör Şenol Güneş, yönetimle yaptığı toplantıda, sezonun ikinci yarısı itibariyla Gökhan’ı yeniden kadroda görmek istediğini dile getirdi. Bu durum sonrası West Ham ve Gökhan ile temasa geçmeye hazırlanan siyah beyazlı futbol komitesi, şartlarda anlaşılması halinde milli futbolcuyu sezon sonunu beklemeden kadrosuna katacak.

“İsterse geri dönebilir” kararını veren Şenol Güneş’in bu önerisine Başkan Fikret Orman’ın da olumlu yanıt verdiği ve iki kulübün Gökhan’ın geleceği konusunda yakın zaman içerisinde görüşeceği bildirildi.

Sezon başında yaklaşık 3 milyon Euro kiralama bedeliyle İngiltere’nin yolunu tutan Gökhan’ın sözleşmesine 13 milyon Euro’luk satın alma opsiyonu maddesi konulmuştu. Gökhan’ın ocak ayında Beşiktaş’a dönmesi halinde bu opsiyon geçersiz olacak.

West Ham United formasıyla bu sezon 6’sı 11 olmak üzere 8 maça çıkan Gökhan Töre, Beşiktaş’ta görev yaptığı 35 maçta 6 gol atarken, 7 asist yapmıştı. (Derleme Haber: NTV Spor ve Fanatik)

Önceki ve Sonraki Haberler