Golcü için karar zamanı

Golcü için karar zamanı

Beşiktaş yönetimi, Demba Ba’nın sağlık raporlarını beklerken, gündemindeki diğer santrforlar; Wilfried Bony ve Negredo arasında tercih yapmanın eşiğine geldi.

Ajans Beşiktaş - Yönetim, golcü transferinde eski oyuncusu Demba Ba’nın sağlık raporlarını bekleyerek yeni bir strateji geliştirmek istese de Negredo ve Bony arasında bir karar vermenin eşiğine geldi. Kadroda yer alıp da forma giymeyen oyuncularını göndererek 10-15 milyon euro arası bir tasarruf planlayan fakat bu düşüncesinde amacına ulaşamayan siyah-beyazlı kulüp, bu nedenle düşük maliyetli fakat kaliteli golcülerin peşine düşmüştü.

Wilfried Bony’de kiralama bedelinin az olması nedeniyle, bu transfere sıcak bakan yöneticiler, Fildişi Sahilli futbolcunun kaçırılmaması gerektiği yönünde görüş bildirdiler. 28 yaşında olduğu için satış opsiyonlu olarak kiralanması gündemde olan Bony’nin, Beşiktaş’tan sonraki durağının Çin olabileceğini düşünen yöneticilerin, mali getiri bakımından, bu transferin doğru bir tercih olabileceğini söyledikleri öğrenildi. Valencialı Alvaro Negredo transferinde ise masada güçlü bir konumda olan siyah-beyazlı kulüp, bu oyuncuda yüksek maliyetler olması halinde, İspanyol oyuncuyu liste dışına çıkartacak.

Kartal’ı istiyor
Bu arada İspanyol basını, Negredo’nun Şampiyonlar Ligi’nde direkt mücadele edeceği için Beşiktaş’a gitmeyi istediğini, bunu da yönetime bildirdiğini ileri sürdü. Siyah-beyazlı kulübün bu transferde sona çok yaklaştığı iddia edildi. (Milliyet)

Etiketler :