"Görev tamam"

"Görev tamam"

Sabah Gazetesi Spor Yazarı Murat Özbostan, Beşiktaş-Bayern Münih maçını kaleme aldı.

Ajans Beşiktaş - Futbolun ne kadar içinde olursak olalım sezon başında Şampiyonlar Ligi kuraları çekildiğinde ne Beşiktaş'ın tek bir mağlubiyet almadan gruptan lider çıkabileceğini ne de Bayern Münih'e karşı ikinci maçta Mustafa Pektemek'in 11'de sahaya çıkabileceğini tahmin edebilirdik. Avrupa'da bu sezon Mart ayında futbol heyecanı yaşatan Beşiktaş başkanından yönetimine, Şenol Güneş'ten futbolculara ve Vodafone Park'taki 4 maçta da hiçbir taşkınlık yapmadan (ceza tehlikesi vardı) Beşiktaş'ı destekleyen taraftarlara ne kadar teşekkür etsek azdır. Bizlere 'baharım sensin' dedirtti.
Bayern Münih turu elbetteki ilk maçta geçmişti. Dün sahaya çıkan Beşiktaş kadrosunu görünce aklıma lise yılları geldi.
Hepimizin başına gelmiştir. Lise son sınıfta sınavlar biter, okulun son haftasında herkes üniversite sınavı heyecanına kendini kaptırır ve devamsızlık yapar. Buna disiplinsizlik demezdi hocalarımız. Dün de sınavları Münih'teki maçla kapatan Beşiktaş için, üniversite sınavı heyecanı Başakşehir maçıydı.
Şampiyonluk yolundaki keskin virajı düşünen Şenol Güneş, Fabri, Negredo, Talisca, Babel ve Atiba'yı yanında oturttu ve sondaki üçlüyü 60'dan sonra oyuna alarak adeta ter idmanı yaptırdı.
Almanların meşhur oyun disiplinli ve profesyonelliklerini dün bir kez daha gördük. 5-0 biten maçın ardından ilk yarıda sanki ilk maç 0-0 bitmiş gibi oynadılar. 2-0 öne geçtikten sonra da tempolarını düşürdüler ki onların da kendi lig maçlarını düşünmeleri normaldi.
Beşiktaş geçen sezon Şampiyonlar Ligi'nde gruptan çıkamadığında "Yazık oldu" demiştik. Bu sezon üstüne koyup Mart ayını gören Şenol Güneş ve öğrencileri, Türk futbolunun sancağını taşıdılar Avrupa'da. Kartal'ın kasasına Devler Ligi'nden çok önemli bir para girdi, sponsorlar bu vitrin sayesinde Beşiktaş ile anlaşma imzaladılar. Kartal şimdi ligde yüksekten uçmaya çalışacak. Beşiktaş artık lige döndü... Avrupa'nın bir numaralı kupasında gelecek sezon kendisi gibi yer almak isteyen 3 rakibi var... (Sabah/Murat Özbostan)

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler