Gözler TFF'de! Cezalar can yakacak

Gözler TFF'de! Cezalar can yakacak

Maçın temsilcileri herşeyi kayda almış! Can yakacak cezaların yolda olduğu konuşuluyor.

Ajans Beşiktaş - Maça damgasını vuran Tosic-Van Persie diyaloğunun yanı sıra devre arasında çıkış tüneli ve karşılaşmanın bitiminde soyunma odası koridorlarında yaşananlar, sahaya inen taraftar ile her iki takım taraftarının çirkin ve küfürlü tezahüratları can yakacak cezalara neden olacak.

Maçın temsilcileri Candemir Özdemir, Mehmet Ali Yurtsever ve Mehmet Sarıbuva'nın Futbol Federasyonu'na ulaşan raporlarına göre kırmızı kart gördükten sonra uzun süre sahadan çıkmak istemeyen ve takım arkadaşları tarafından yatıştırılmak istenen Tosic'in, maçın ikinci yarısını çıkış tünelinde bir başkasının akreditasyon kartı ile izlemesi kayıtlara geçti.

Tosic'in bu eylemi belgelerle kanıtlanırsa, ihraç nedeniyle alacağı asgari üç maçın haricinde, disiplin talimatının "Belgelerin haksız kullanımı" başlıklı 47. maddesine göre (sekiz maça kadar) çok daha ağır bir cezayla karşı karşıya kalacak.

Maçın son bölümlerinde sahaya bir taraftarın inmesi, siyah-beyazlı tribünlerin çirkin ve kötü tezahüratı, sahaya atılan tehlikeli maddeler ve bunlardan birinin  Fenerbahçe menajeri Hasan  Çetinkaya'ya isabet edip yaralanmasına sebep olması da, temsilci raporlarında yer aldı.

Talimata aykırı bu eylemler  Beşiktaş sahasının kapatılmasına, ilgili tribünlere giren taraftarın e-kartlarının bloke edilmesine ve ağır para cezasına yol açacak. Ancak siyah-beyazlı kulüp saha kapatma cezası alsa da bunu gelecek sezon yine kupada çekecek.  Fenerbahçe taraftarına ayrılan tribünden yapılan çirkin ve kötü tezahürat ise sarı-lacivertli kulübe para cezası olarak yansıyacak.  Beşiktaş yöneticisi  Metin Albayrak'ın da koridorda hakemlere yönelik ifadeleri nedeniyle PFDK'ya gönderileceği öğrenildi.

Karşılaşmanın ilk yarısı sonunda çıkış tünelinde yaşanan arbede temsilcilerin dikkatinden kaçmadı. Özellikle  Beşiktaş Teknik Direktörü  Şenol Güneş ile Fenerbahçeli Kjaer arasındaki diyalog,  Volkan Demirel ve  Beşiktaş yardımcı antrenörü  Tamer Tuna arasındaki itişme raporlara yazıldı.

TFF Hukuk Müşavirliğinin görüntüler ve medyaya yansıyan fotoğrafları değerlendirdikten sonra adı geçen teknik adam ve futbolcuların sevkine dair işlem yapabilecek. Güneş bu olaylarda sorumlu görülürse 1 ile 3 maç arası soyunma odasına giriş yasağı alabilecek.  Volkan Demirel ve Kjaer'in de asgari 1'er maç ceza alması gündemde.

Beşiktaş cephesince maçı provake ettiği ile sürülen Robin van Persie'nin müsabaka sırasında tribünlere dil çıkarması, Tosic'in atılması sonrası elini şortunun içine koyarak centilmenliğe aykırı bir davranış sergilemesi de incelemeye alınacak.

Hukuk Müşavirliği'nin talep etmesi durumunda Hollandalı oyuncunun bu eylemleri televizyon görüntülerinden izlenecek ve PFDK'ya sevk edilip edilmeyeceğine karar verilecek. Bilindiği gibi yıllar önce  Pascal Nouma'nın benzeri bir hareketine görüntüler izlendikten sonra 7 ay ceza verilmişti. (Milliyet / Cemal Ersen)

Etiketler :