Güneş gibi doğdu!

Ajans Beşiktaş - Beşiktaş’ta haftalardır devam eden karanlık, ıssız günler Şenol Güneş’le beraber adeta yeniden aydınlanıp ısındı. İmza toplantısında özellikle futbolcuların performanslarına ve daha önemlisi takım içi arkadaşlığa ve takım oyununa önem vereceğini söyleyen Şenol hoca, futbolcularla sadece 2 antrenmana çıkmış olmasına rağmen futbolcuların ve oyun planının sorunlarını öyle güzel teşhis etmiş ki dün akşam bizlere özlenen Beşiktaş'ı yeniden izletti. Maç öncesi konuşmaları, maça çıkardığı kadro, maç içerisinde yaptığı değişiklikler, oyun aksiyonları ve maç sonrası konuşmaları izleyenlere adeta 15-16 sezonunu anımsattı. 

Şenol ‘Baba’ Faktörü

Teknik adamlık kariyerinde gittiği her kulüpte gerek yerli gerekse yabancı futbolculara hocalıktan ziyade ‘baba’ gibi yaklaşan ve bu sayede hem Türk futboluna hem de Dünya futboluna birçok yıldız kazandıran Şenol Güneş, dün akşam 2. Beşiktaş kariyerinde bunu yeniden yapmak istediğinin sinyallerini verdi. Maça Cenk-Weghorst ikilisiyle başlayıp bu ikiliden hem skor hem de performans olarak müthiş bir verim alması, Gedson’u serbest 8 kullanarak sürekli akıcı ve hücuma dayalı futbol anlayışıyla oynatması, sonradan oyuna giren isimlerin bile skoru tutmak için değil farkı arttırmak için bir şeyler yapması Şenol hocanın, Beşiktaş için en doğru isim olduğunu kanıtlar nitelikteydi.

Çok Önemli İki Maç

Şenol Güneş, imza töreninde Dünya Kupası'na kadar olan 3 maçın çok önemli olduğuna vurgu yapmıştı ve sonrasında yapılacak kampla beraber takıma daha iyi adapte olacağını, oyun anlayışını bu sayede daha verimli şekilde değiştirebileceğini söylemişti. Bu kritik süreçte Ümraniye maçını en iyi şekilde atlatan Beşiktaş, şimdi daha zorlu G.saray deplasmanına ve Antalya maçına çıkacak. Bu iki maçta alınacak 6 puan Dünya Kupası dönüşünde liderlik mücadelesi veren takımlara; “Beşiktaş şampiyonluğun yeniden en büyük favorisi” mesajını verecektir.

Önceki ve Sonraki Yazılar