Güntekin Onay: "Aboubakar ile her şey daha kolay"

Güntekin Onay: "Aboubakar ile her şey daha kolay"

Hürriyet Gazetesi yazarı Güntekin Onay, Beşiktaş'ın Alanyaspor'u 3-0 mağlup ettiği maça dair bir yazı kaleme aldı.

Ajans Beşiktaş - Hürriyet Gazetesi yazarı Güntekin Onay, Beşiktaş'ın Alanyaspor'u 3-0 mağlup ettiği maça dair bir yazı kaleme aldı.


"GÖZLER ABOUBAKAR'DAYDI"

Herkesin gözü Vincent Aboubakar’ın üzerindeydi. Dün belki gol atmasa da arkasında ve çevresinde oynayan futbolcuların performansını net bir şekilde arttırdı Kamerunlu.

"İNSANÜSTÜ PERFORMANS"

Her şeyden önce takıma ve taraftara bir özgüven ve sinerji katmış. Dün Dele Alli ilk kez bu kadar çalıştı, Gedson Fernandes yine insanüstü bir performans ortaya koyarken Cenk Tosun bir kez daha ne seviye bir golcü olduğunu gösterdi.

"OYUNU KONTROL ETTİ"

Beşiktaş maçın başından sonuna kadar oyunu kontrolü altında tuttu. İstediği zaman tempoyu düşürdü, zaman zaman yükseltti. Sezon başından bu yana skoru bulduktan sonra özellikle son yarım saatlik bölümde dün ilk kez topu çok iyi dolaştırıp pas yaptı. Alanyaspor’un yakaladığı 3-4 gol pozisyonunda da son haftalardaki galibiyet serisinde büyük pay sahibi olan kaleci Mert Günok yine başarılıydı.

"ABOUBAKAR VARSA HER ŞEY KOLAY"

5 eksikle ve bu kadar üstün bir oyunla Alanyaspor gibi kaliteli bir ekibe karşı kazanıp 5’te 5 yapmak önemli. Şenol Güneş etkisini en çok dün hissettik. Oynadığı futboldan keyif alan, izleyene keyif veren bir oyuncu grubu var sahada. Her şeyin ötesinde de tüm futbolcular yüzde 100’ünü ortaya koyup çok çalıştı. Herkes elinden geleni yapmaya çalıştı. Vincent Aboubakar ile Beşiktaş, bundan sonra problemleri daha kolay çözer. Yakın zamanda Rachid Ghezzal’ın da dönmesiyle ofansif gücü katlanacaktır. (Sporx)