1. HABERLER

  2. FUTBOL

  3. FUTBOL HABER

  4. Güntekin Onay: "Kartal çok yıprandı"
Güntekin Onay: "Kartal çok yıprandı"

Güntekin Onay: "Kartal çok yıprandı"

Güntekin Onay, Beşiktaş'ın Başakşehir mağlubiyetinin nedenlerini yazdı.

A+A-

Ajans Beşiktaş - Vatan Gazetesi yazarı Güntekin Onay bugünkü köşesinde şu ifadeleri kullandı:

Siyah-beyazlılar özellikle son 3 ayda dar bir kadroyla mücadele etti. Penaltılara kadar giden Lyon maçının götürüsü çok fazla oldu. Takımın bel kemiği Atiba’da da ufak bir düşüş yaşanınca Beşiktaş sarsıldı. Beşiktaş bu sezon 49 tane resmi maç oynadı. Bu rakam bu oyuncu rotasyonuyla hiç de az değil. Ayrıca oyuncuların büyük  bölümü kendi milli takımlarında da görev yaptılar.

Ara transferde takıma katılan Demba Ba ve Ersan Gülüm hiç oynamadılar. Caner de yaklaşık 6 aydır yok. Bunun ötesinde ara transferde, aldığı süre küçümsenmeyecek Olcay ve Kerim gibi oyuncular takımdan ayrıldı. Yine ilk yarıda düzenli olarak süre alan Rhodolfo ve Gökhan İnler de ikinci yarıda hiç süre almadılar.

Uzun lafın kısası Beşiktaş özellikle son 3 aylık periyotta dar bir kadroyla, aynı oyuncularla mücadele etti. Futbolcular hem mental olarak hem de fiziksel olarak yıprandı. Özellikle penaltılara kadar giden Lyon maçının götürüsü çok fazla oldu.

Bireysel olarak bazı oyuncuların performans dalgalanması yaşaması son derece doğal. Cenk son 3 aydır formsuz. Ayrıca bu süreçte Aboubakar’ın da lig+Avrupa toplam 5 maçta ceza almış olması bu bölgedeki rotasyon şansını da ortadan kaldırdı. Takımda Atiba, Adriano, Quaresma, Tosiç, Gökhan Gönül gibi yaşı 30’un üzerinde olan futbolcular var. Bunların hepsi 40’tan fazla maç oynadı. Bunu kaldırmak kolay değil.

Önceki ve Sonraki Haberler