Güntekin Onay'dan Şenol Güneş'e Galatasaray uyarısı!

Güntekin Onay'dan Şenol Güneş'e Galatasaray uyarısı!

Hürriyet yazarı Güntekin Onay, Beşiktaş'ın Ümraniyespor'u 2-0 yendiği maçı köşesinde yorumladı. İşte o yazı....

Ajans Beşiktaş - Hürriyet yazarı Güntekin Onay, Beşiktaş'ın Ümraniyespor'u 2-0 yendiği maçı köşesinde yorumladı. İşte o yazı....

"TOPUN DEĞERİNİ DAHA FAZLA BİLMELİ"

Bu kadar kaliteli bir takımın topun değerini daha fazla bilmesi gerekiyor. Özellikle kollektif olarak hücum bölgesinde yaşanan sorunlara rağmen siyah beyazlılar, bireysel becerilerle pozisyona giriyor. Özellikle Aboukabar’ın attığı gol tamamen kişisel bir beceri ürünüydü.

"SAHANIN TEK HAKİMİ"

İkinci yarıda topa sahip olan siyah beyazlılar, oyunun temposunu belirledi pozisyonlar buldu, özellikle de Ghezzal ve Maxim’in oyuna girmesinin ardından pas kalitesi daha da arttı ve sahanın tek hakimi Beşiktaş oldu.

"ENERJİ VE TEMPO DÜŞÜKTÜ"

Dün genel anlamda çok yüksek konsantrasyon ile oynayan bir Beşiktaş yoktu. Bununla beraber dinamizm ve enerji de düşük seviyede idi. Ümraniye Stadı’nın ambiyansı da büyük takımları zorlayabiliyor. Dün Beşiktaş bunu yaşadı ve maça 1-0’dan sonra daha fazla odaklandı.

"TATLI BİR BAŞ AĞRISI"

Derbi öncesi alınan 3 puan önemli. Şenol Güneş, derbide Galatasaray karşısında formda olan Redmond’ı mı tercih edecek yoksa Ghezzal ile mı başlayacak? Deneyimli teknik adam için bu tercih tatlı bir baş ağrısı olacak.

"BU OYUN DERBİYE YETMEZ"

Derbide daha agresif, tempolu oynayan nitelikli baskı yapan bir Beşiktaş olmazsa lider Galatasaray karşısında zorlanır. Ancak şunu da unutmamak lazım siyah beyazlılar Vodafone Park açıldığından beri ligde ezeli rakiplerine karşı derbi kaybetmedi. Aboubakar, Redmond ve kaleci Mert çok formda. Ancak orta alandaki ritm, pas ve tempo sorunları devam ediyor. (Sporx)