Hakan Gündoğar

Hakan Gündoğar

Güzel Hazırlık

Klasik hazırlık maçlarının dışında kazanma arzusunu kaybetmemiş görüntü çizdi Beşiktaş yine.

Bunun sırrı Şenol Hoca’da. Hazırlık maçları geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi zayıf takımla değil, lig lideriyle. Amaç bu duygunun devam etmesi ve maç temposunun düşmemesi. Güneş, U-21 takımıyla oynayamaz mıydı? Tabi ki oynardı. Amacı terlemek değil. Takımı tutmaktı.

Bir yandan güven verdi oynamayanlara. Kaledeki Utku 1997 doğumlu. Golü yediğinde oturup ağlayacaktı neredeyse. Hazırlık maçı bile olsa formanın değerini biliyor. Ne mutlu onu yetiştirenlere ve oynatan hocalarına.

Atınç’ı ilk kez izledik Almanya’dan sonra. Çok gelişmiş. Eskiden ilk hamlelerinde yaptığı acemilikleri yapmıyor. Ben de varım dedi.

Kerim Frei’yi ise bildiğimiz gibi. Verin topu tek başına oynasın. Geldiği günden beri en büyük handikabı bu maalesef. Pas atmayı sevmiyor. Tek başına maç almanın derdinde. Bu vasiyette oynaması zor.

Ve son olarak Ömer’e değinmek istiyorum. Şişmanoğlu her zaman hamle oyuncusu olarak bu takıma katkı sağlar. Çok iyi çalışıyor bu da maçlara yansıyor. Güneş, Ömer’i kazanmış.

Beşiktaş takımı hazırlık maçında bile bu iştahla devam ederse, lig ve şampiyonlar liginde istediğini alır. Yeter ki desteği eksik etmeyin…

Önceki ve Sonraki Yazılar