Hak kuvvetin üstündedir!

Sayın Demirören, Fikret Orman'a diyor ki "ortamı gererseniz ceza yersiniz." E sizin başınızda olduğu Federasyon, hiçbir suçu yokken Beşiktaş'a ceza verince, sezon başı ortam gerilmiyor mu? Kendinize de versenize 45 gün hak mahrumiyeti!

Konyaspor'un maçtan 1 gün sonra yaptığı açıklamalar ortamı germiyor mu? Suçsuz yere Beşiktaş çalışanlarını zan altında bırakmıyor mu? Nerede onlara ceza? Hem geçen sezon Süper Lig'de oynanan Alanya-Konya maçında taraftarını içeri ücretsiz sokan Ahmet Şan'a ceza da vermediniz! Adalet dağıtamazsanız olmaz!

Cezalar, kitaba uygun olur. Geçen sezon Talisca'da indirim yapacakken son anda "indirirsek yanlış anlaşılır" demedi mi kurul başkanınız? Atilla Gökçe'ye konuşan Samsunlu Savcı Bey "sahada Beşiktaşlı yoktu" dedi. Onu da mı dinlemek aklınıza gelmedi? Adil olmak önemlidir.

Bugün yönettiğiniz Federasyon ve kurulları adil değilse siz de değilsiniz. Beşiktaş'a ceza verirken "taraftarın neden olduğu saha olayları" demişsiniz. Bu cezanın gerekçeli kararını bir an önce açıklamak zorundasınız. Bu, sizin görevinizdir. "Ne şiş yansın, ne kebap" anlayışıyla adalet dağıtılmaz. Eğer öyle dağıtırsanız da; dağıttığınız şeyin adı adalet değil, mavi boncuk olur. Bununla da ceza verdiğiniz kişiye değil, yaranmak istediğiniz kişilere yaranırsınız!

Beşiktaş 1 maç seyircisiz oynayacaksa oynar. Kaybedilecek 3 puanı varsa onu kaybeder. Ama sizin dağıtamadığınız adalet, gün gelir Türk futbolunun sonunu getirir. Bunu da kimse toparlayamaz.  Ne demiş Mustafa Kemal Atatürk: "Her halde dünyada bir hak vardır. Ve hak kuvvetin üstündedir." Saygılar

Önceki ve Sonraki Yazılar