Harcama limitlerine itiraz için son gün ne zaman?

Harcama limitlerine itiraz için son gün ne zaman?

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından açıklanan harcama limitleri tartışma yarattı. Harcama limitlerine itiraz yapılabiliyor mu? İtiraz için son tarih ne zaman?

Ajans Beşiktaş - Türkiye Futbol Federasyonu, yeni harcama limitlerini açıkladı. Fenerbahçe taraftarları açıklanan yeni limitlere tepki gösterdi. Akıllara, yeni harcama limitlerine itiraz yapılıp yapılamayacağı sorusu geldi.

Harcama limitlerine itiraz yapılabiliyor

Kulüpler, yeni harcama limitlerine itiraz edebiliyor. Yapılan itiraz, Türkiye Futbol Federasyonu'nun ilgili kurullarınca inceleniyor ve yeni bir değerlendirme yapılabiliyor. 

İtirazlar için tarih en son 15 Aralık

Türkiye Futbol Federasyonu'ndan kulüplerin itiraz hakkı için, "Kulüpler için belirlenen takım harcama limitleri belirtilen gerekçelerle ve usullerle, 15 Aralık tarihine kadar yapılacak başvurular ve her iki transfer ve tescil döneminin son günü en geç saat 18.00'e kadar yapılacak başvurular üzerine Kulüp Lisans Kurulu tarafından artırılabilir" açıklaması yapıldı.

Büyük kulüplerin harcama limiti ne kadardı?

Geçen sene Galatasaray'ın 368 milyon TL, Başakşehir'in 149 milyon TL, Beşiktaş'ın 256 milyon TL, Trabzonspor 88 milyon 586 TL ve Fenerbahçe'nin ise 206 milyon 439 bin TL'lik harcama limitine sahipti. (Ajansspor)

Etiketler :