Hasan Arat: "Beşiktaş'ın değişime ihtiyacı var"

Hasan Arat: "Beşiktaş'ın değişime ihtiyacı var"

Beşiktaş'ta olağanüstü seçimli genel kurul tarihinin belli olmasının ardından daha önce başkan adaylığını açıklayan Hasan Arat, "Beşiktaş'ın değişime ihtiyacı var, önemli olan değişim" dedi.

Ajans Beşiktaş - Beşiktaş'ta başkan adaylığını açıklayan ilk isim olan Hasan Arat, olağanüstü genel kurulun camiaya hayırlı olmasını dileyerek, "Bundan sonraki çalışmalar projelerin anlatılması ve adaylık sürecidir." dedi.

Başkanlık için camianın talebinin önemli olduğuna dikkati çeken Arat, "Önemli olan camianın Beşiktaş'a sahip çıkmasıdır. Bu sadece benim meselem değil. Beşiktaşımıza sahip çıkalım, büyüklüğünü koruyup ona göre girişimlerde bulunalım. Beşiktaş'ın değişime ihtiyacı var, önemli olan değişim. Bu yol Beşiktaşlıların yoludur." diye konuştu.

Sürecin başladığını ve buna göre çalışmaları sürdürdüklerini kaydeden Arat, "Süreç belli. Bu süreç doğrultusunda çalışmalarımızı yapacağız. Yeter ki camia da o değişim talebinde bulunsun." ifadelerini kullandı.

Arat, adaylık sürecinin tamamlanmasının ardından projelerini anlatmak üzere dernek ve şehir ziyaretlerine de başlayacağını dile getirdi.

SOSYAL MEDYA HESABINDAN DA AÇIKLAMA YAPTI

Hasan Arat, X sosyal medya hesabından da konuyla ilgili paylaşımda bulundu.

Beşiktaş camiasına seslenen Arat, "Değerli Beşiktaşlılar, Bu seçim olağan değil, olağanüstü bir seçimdir. 'Aslolan hayattır, hayat da Beşiktaş' diyenlerin seçimidir. Armamıza gönül vermiş, ülkemizin ve dünyanın dört bir yanındaki Beşiktaşlılara daha önce söylediğimiz gibi, biz hazırız. Çıktığımız yol, artık tüm Beşiktaşlıların yoludur." değerlendirmesinde bulundu.

Hasan Arat'ın bu paylaşımı 1.5 milyonun üzerinde görüntüleme ve binlerce beğeni aldı. Siyah-beyazlı taraftarlar "BuYolBeşiktaşlılarınYolu" etiketiyle sosyal medya hesaplarından paylaşımlar yaptı.

HASAN ARAT KİMDİR?

1959 yılında Adana'da doğan Hasan Arat, 1977-1981 yılları arasında Beşiktaş basketbol takımında forma giydi.

Beşiktaş'ın efsane başkanı Süleyman Seba'nın son döneminde, 1998-2000 yılları arasında ikinci başkanlık yapan Hasan Arat, uzun süredir Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi'nde (TMOK) Başkan Yardımcılığı görevini sürdürüyor.