1. HABERLER

  2. FUTBOL

  3. FUTBOL HABER

  4. "Hepimiz Beşiktaşlıyız"
"Hepimiz Beşiktaşlıyız"

"Hepimiz Beşiktaşlıyız"

Yaşadığı rahatsızlık sonucu hayatını kaybeden Bektaş Çalımbay, İstanbul'a geldiği ilk günleri ve yaşadığı zorlukları yıllar önce böyle anlatmıştı.

A+A-

ALIN TERİYLE PARA KAZANDIM

Sivas'tan İstanbul'a 1970'de geldiğini anlatan baba Bektaş Çalımbay, 'İstanbul Tiyatrosu'nda iki yıl çalıştım. Kapısında görevliydim. Geceleri de orada kalıyordum' dedi. Daha sonra çeşitli müteahhitlerin aldığı yol-su işlerinde çalıştığını söyleyen 67 yaşındaki Bektaş Çalımbay, 1 Nisan 1978'de Bebek'teki 'lüks' diye tanımladığı Alp Apartmanı'nda 'apartman görevlisi' olarak çalışmaya başladığını anlattı.

HERKES ALNININ TERİYLE ÇALIŞIYOR

Baba Çalımbay '22 yıl aynı apartmanda çalıştım. Yaklaşık 10 yıl önce de bu apartmandan asgari ücret maaşıyla emekli oldum. Artık başka bir iş de yapmıyorum. İkisi kız, ikisi erkek 4 çocuk babasıyım. En büyükleri Rıza. Alnımın teriyle para kazandım. Herkes alnının teriyle çalışıyor. Benim hayatım da buydu' diye konuştu.

BEŞİKTAŞ'I TUTUYORUM

'Gençliğimden beri Beşiktaşlıyım. Torunlar da dahil hepimiz Beşiktaşlıyız' diyen Baba Bektaş Çalımbay, 'Bugüne kadar deplasmanlar da dahil çok maça gittim. Ancak o pankartın açıldığı maça gitmemiştim. Bugüne kadar da sadece onlar bunu yazdı' diye konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler