1. HABERLER

  2. FUTBOL

  3. FUTBOL HABER

  4. "Her takım şampiyon olduğunda taraftarı sahaya iner"
"Her takım şampiyon olduğunda taraftarı sahaya iner"

"Her takım şampiyon olduğunda taraftarı sahaya iner"

Atiker Konyaspor'un deneyimli savunma oyuncusu Selim Ay, Radyospor'da yayınlanan Anadolu Ateşi programında Salim Manav'a konuştu.

A+A-

Ajans Beşiktaş - Selim Ay, çarpıcı açıklamalarda bulundu.

'Çok da suçlu olmadığımızı...'

"Altyapısından yetiştiğim bir takımda zor zamanlardan bugünlere geldik. Bu birlik beraberliğin bir neticesi. Sadece Konyaspor olarak değil, tüm Konya halkı olarak 3 senedir kenetlenmiş vaziyetteyiz. Kupa maçında bazı olaylar oldu, bize gelen bir ceza var. Tarihimizde ilk defa Süper Kupa kazandığımız için maçta seyirci sahaya indi. Bunun için üzgünüz. Aynısı Türkiye Kupası finalinde de olmuştu. O zaman 2 maç ceza almıştık, şimdi 5 maç ceza aldık. Konya taraftarı milli bir taraftar, milli maçlarda bunu gösterdi. Açıkçası şok olduk ve hevesimiz kursağımızda kaldı diyebilirim. Çok da suçlu olmadığımızı bildiğimiz için bu cezanın düşeceğine inanıyoruz"

'Bu duruma sessiz kalmamız gerekli'

"Güzel bir başlangıç yaptık. Konyaspor tarihinde bir ilk oldu. İnşallah Trabzonspor maçından da puan ve puanlarla döneceğiz. Buruk bir sevincimiz var. Olaylara anlam veremedik. Bu duruma sessiz kalmamamız gerekli. Her takım şampiyon olduğunda taraftarı sahaya iner. Beşiktaşlı futbolculara en ufak bir şey olmadı, Beşiktaşlı oyunculara saldıran kimse yok. Benim kafama bile sandalye atıldı, polis kalkanıyla savurdu. Maç anında bir bıçak atıldı ancak bu tüm camiaya mal oldu. O kişi bulundu ve cezası verildi, onun yüzünden tüm taraftar ceza çekiyor" (Ajansspor)