Herkes bunu konuşuyor: TFF'nin adaleti!

Herkes bunu konuşuyor: TFF'nin adaleti!

Cumhuriyet gazetesi yazarı, TFF'ye yüklendi: "Adalet diye bir şey gerçekten yok"

Ajans Beşiktaş - Cumhuriyet gazetesi spor yazarı Gülengül Altınsay bugünkü köşesinde şunları yazdı:

"...Küfre karşı TFF’nin kişilere, formalara farklı yaklaşımları, farklı uygulamaları bardağı taşıran son damla. Caner Erkin’e 6 maç ceza, Emre Belözoğlu’na 1 maç ceza, Volkan Demirel’e 0 ceza. O zaman net bir şekilde diyorsunuz ki “adalet diye bir şey gerçekten yok”. Boşuna adalet aramayın. 

Üstelik Caner’e hakemin tespitiyle değil, bir gecede kural değişikliği yapıp ekran görüntüsünden 6 maç ceza veriyorsunuz. Daha olay tazeyken Emre’nin hem de yakın mesafeden küfrüne “hakem 2. sarıyı gösterdiği için” tek maç ceza verebiliyorsunuz(!) En sonra da Volkan bariz bir şekilde yan hakeme dönüp ekranlardan bizim de rahatça anlayacağımız şekilde küfrediyor ama “Ben kendi kendime küfrettim” deyince hemen ikna(!) oluveriyorsunuz. 

Aynı olaya farklı farklı hüküm vermeniz bir fecaat. Uydurduğunuz gerekçeler ise ondan da beter. 

Yanlış anlaşılmasın benim derdim ‘futbolcular her yanlış harekette ağır cezalar alsınlar, görsünler günlerini’ mantığı değil. Küfürden çok rahatsız olmama rağmen memleketin gerçeklerini de biliyorum tabii ki. Küfürsüz konuşan insan neredeyse yok. 

Ve ne Caner’in avukatıyım, ne de Emre ve Volkan’ın düşmanı.  Benim derdim adalet. Benim derdim adalet duygusunun ortadan kaldırılması. Nasıl kaldırılmasın ki? 

Kişilere göre, formalara göre, ilişkilere göre adalet dağıtırsanız onun adı adalet olmaz. Herkes bildiğini okur. Baksanıza Volkan Demirel o kadar rahat ki yaptığı işin hükmünü de kendi verebiliyor. Alışmış; ceza almayacağını biliyor..."

Etiketler :