Hıncal Uluç, TFF'nin aldığı kararlar hakkında değerlendirmelerde bulundu

Hıncal Uluç, TFF'nin aldığı kararlar hakkında değerlendirmelerde bulundu

Spor yazarı Hıncal Uluç, Türkiye Futbol Federasyonu'nun aldğı kararlar hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Ajans Beşiktaş - Deneyimli yorumcu Hıncal Uluç A Spor'da gündemi, TFF'nin küme düşme için aldığı kararı ve Süper Lig sezonunu değerlendirdi.

''LİG VE KUPA DİZAYN EDİLDİ''

Süper Lig'in dizayn edildiğini söyleyen Hıncal Uluç, "Madem küme düşme olmayacaktı, lig neden oynandı? Demek ki ligin üstü dizayn edildi. Ahmet Ağaoğlu'nun mantığı bu. Aynı mantığı şimdi ben kullanıyorum. Şampiyonluk Trabzonspor'dan alındı ve Başakşehir'e verildi. Lig Başakşehir'e verildiyse, kupa da Trabzonspor'a verilerek bu dizayn tamamlanmış olur. Ben de diyorum ki Türkiye Kupası da dizayn edildi." dedi.

"OYNANMIŞ TEK BİR MAÇA İNANMIYORUM"

"Ben gerek ligde gerek kupada oynanmış tek bir maça inanmıyorum. Bu küme düşmenin kaldırılması kararı nasıl alındı. 20 kulüp ittifakla bu kararı aldık dediler. Ahmet Ağaoğlu, 'Ben bu kararın içinde yoktum' diyor. Nasıl ittifakla alınmış oluyor bu karar?"

"HAYATINDA BÖYLE ŞEY DUYDUN MU?"

"Ben bu ittifakın içinde olanlardan birisine, federasyon üyesi Hamit Altıntop'a soruyorum. Sen Almanya'da Beyern'de, İspanya'da Real'de oynamış bir oyuncusun. Böyle bir şey duydun mu hayatında? İspanya, Almanya pandemiyi yaşamadı mı?"

"NİHAT ÖZDEMİR'E İNANMIYORUM"

TFF Başkanı Nihat Özdemir'in sözlerine inanmadığını söyleyen Uluç, "İspanya'da, Almanya'da böyle bir karar alındı mı? Hamit Altıntop bu karara nasıl tamam dedi? Kamuoyuna bunu söylesin. Mehmet Sepil'e inanmadığım gibi, Nihat Özdemir'e de inanmıyorum. Türkiye'de futbol inandırıcı değil." ifadelerini kullandı.

"FİKSTÜRÜ MÜ DİZAYN EDEMEYECEKLER"

Son olarak fikstürün ayarlanmasıyla ilgili konuşan Hıncal Uluç, "Ligi dizayn edenler fikstürü mü dizayn edemeyecek. Galatasaray-Fenerbahçe maçına zaman kalmadı diyelim. Derler ki torbaya atacağız, kazananı torbadan çekerek belirleyeceğiz. Bunların artık yapmayacakları bir şey yok." dedi.

Etiketler :