Hoş geldin Beşiktaş!

Beşiktaş için artık krizi atlattı diyebiliriz. Üst üste iki zorlu deplasmanda kazanılan 6 puan, olumsuz esen rüzgarı tersine çevirdi. Monaco maçında ve Göztepe maçında hafif sakatlık geçiren oyuncular için de Milli Takım arası ilaç olacaktır. Oldukça değerli iki galibiyet aldı Beşiktaş. Tam yarıştan kopmak üzereyken, bir anda yeniden yukarı tırmandı takım ve "Ben şampiyonluğun en büyük adayıyım" dedi. Göztepe karşısında ben zor bir maç bekliyordum. Nitekim öyle de başladı ancak Talisca'nın olağanüstü kafa vuruşu, her şeyi Beşiktaş'ın lehine çevirdi.

Bu golden sonra da tehlikeli gelen Göztepe'ye bu sefer Fabri dur dedi. Özellikle son 1 aydır Fabri'nin performansında gözle görülür bir yükseliş var. Göztepe karşısında da çok önemli işler yaptı. İkinci yarının hemen başında gelen 2 gol ile Beşiktaş rakibinin gardını tamamen düşürdü. Tabi kazanıldı diye atlanmaması gereken bir konu var. Göztepe'nin golü 33 santim ile ofsayt ve dönüşünde, Talisca'nın pozisyonu %100 penaltı. Penaltı pozisyonu hakemin gözü önünde ama veremiyor.

Monaco maçında kulübeye çekilen Talisca, İzmir'de adeta yeniden doğmuş gibiydi. Attığı kafa golünü anlatacak kelime yok. Ligimizde o golü ayağıyla atamayacak çok futbolcu var. Yaptığı asist çok yerinde, bunları daha sık yaparsa daha da ileriye gidecektir. Yine bir pozisyonda topu güzel taşıyıp Cenk'e al da at dedi ama iyi bir vuruş gelmedi. Kısa kesecek olursak; Talisca dün bir maestro gibi top oynadı.

Bir parantez de Tolgay Arslan'a açmak lazım. Görünen o ki formayı kaptı artık. Bırakacağa da hiç benzemiyor. Kendine olan güveni de çok yüksek, topu daima ileriye taşımak istiyor ve çok rahat adam eksiltebiliyor. Attığı uzun ve ters toplar ile rakip savunmaları adeta felç ediyor. Düşünüyorum da Tolgay o ağır sakatlığı yaşamasaydı, şu an nasıl bir durumda olacaktı? Her maç üstüne koya koya devam ediyor.

Beşiktaş'ta oyuncular bazı şeylerin farkına varmış. Şampiyonlar Ligi'nde yeniden olmak için ligi kazanmaları gerektiğini anlamışlar, hala beklenen oyun yok sahada ama yavaş yavaş artan vitesi görebiliyor izleyenler. Monaco maçı ile ilgili de şunları söyleyeyim; belki de Beşiktaş, farklı şekilde kazanabileceği bir maçtan 1 puan ile ayrıldı. Yazık oldu. Şimdi 2 maçta 1 puan gruptan çıkaracak ama umarım lider çıkmayı da başarırız.

Önceki ve Sonraki Yazılar