İlhan Mansız: "Beşiktaş'a izin verirseniz, altınızdaki buz kırılır"

İlhan Mansız: "Beşiktaş'a izin verirseniz, altınızdaki buz kırılır"

Beşiktaş'ın eski golcülerinden İlhan Mansız, Bayern Münih maçı öncesinde görüşlerini aktardı.

Ajans Beşiktaş - Beşiktaş'ın Bayern Münih ile oynayacağı Şampiyonlar Ligi son 16 turu ilk maçı öncesi siyah-beyazlıların eski oyuncularından İlhan Mansız, karşılaşmayı değerlendirdi.

Beşiktaş'ın tecrübeli oyuncularının kendilerini göstermek için 'son bir şansa' sahip olduğunu belirten Mansız, "Beşiktaş'a izin verirseniz çok iyi futbol oynayabiliyorlar. Başka hiçbir Türk takımının olmadığı kadar dar alanda etkili olabiliyorlar. Cenk Tosun gitti ama Vagner Love geldi. Takım yaşlı ancak yine de iştahlı. Love, Pepe, Quaresma, Babel... Bu yıldızlar Avrupa'da kendilerini göstermek için son bir şansa sahip." ifadelerini kullandı.

"BEŞİKTAŞ'A İZİN VERİRSENİZ, ALTINIZDAKİ BUZ KIRILIR"

Beşiktaş'ın Bayern Münih'e göre daha bireyselliğe dayalı oynadığını kaydeden Beşiktaş'ın eski futbolcusu, "Beşiktaş'ın bir avantajı var çünkü daha göze hoş gelen bir futbol oynuyorlar. Bayern Münih'in ise daha 'etkili' bir oyunu var. Ne yaptıklarını biliyorlar ve sadece yapmaları gerekeni yapıyorlar. Tabii ki Bayern Münih favori ancak Beşiktaş'ın göz alıcı futbolu oynamasına izin verirlerse, altlarındaki buz kırılabilir. Bu çok olası değil çünkü Bayern Münih, taktiksel anlamda Beşiktaş'ın çok çok önünde." diye konuştu. (Sporx)

Etiketler :