İlk yarı beyaz, ikinci yarı siyah

Ligin ikinci devresine deplasmanda Antalyaspor'u yenerek başlayan Beşiktaş, taraftarının önünde Kasımpaşa ile karşılaştı. Büyük bir kısmın kolay geçmesini beklediği, nitekim de ilk yarı itibariyle öyle görülen maçı Beşiktaş kendi kendine zora soktu ve puan kaybının kıyısından döndü.

Maçın geneline bakacak olursak ilk yarı çok iyi ve istekli bir Beşiktaş, ikinci yarı ise temposuz, ne yaptığı bilmeyen, topu rakibine veren bir Beşiktaş izledik. İlk yarı yapılan bütün doğrular, ikinci yarı yanlışa döndü. Talisca'nın sakatlanarak oyundan çıkmasıyla Beşiktaş, oyun üstünlüğünü iyice Kasımpaşa'ya verdi. Golü de bulan Kasımpaşa, maçın son bölümünde Beşiktaşlı taraftarlara rahat maç izletmedi.

Nitekim 2-1 Beşiktaş'ın üstünlüğü ile biten maç, haneye 3 puanı yazsa da ikinci yarıdaki kötü görüntü, taraftarları huzursuz etmeye yetti. Beşiktaş seviyesinde bir takımın, özellikle evinde oynadığı müsabakalarda yakaladığı skor avantajının üzerine yatmaması gerekiyor. Zaten ligin ilk yarısında fazla gol atamamışsın, erkenden 2-0'ı bulduğun rakibe karşı 3'ü, 4'ü hatta 5'i de bulman gerekirken, maçın bu noktaya gelmesi teknik ve taktik olarak bir şeylerin eksik olduğunun göstergesi. Bu eksikliği giderecek kişi de son iki sezonun şampiyon hocası Şenol Güneş.

Talisca böyle devam ederse, alınması imkansız!

İkinci yarıya bomba gibi giren Talisca, iki maçta bir tanesi %100 nizami olmasına rağmen sayılmayan golü ile birlikte 5 gol attı. Bu gollerin dışında maç içerisinde de gözle görülür bir aktiflik, istek var. Kendini geliştirmek istediğini çok net bir şekilde görüyoruz. Sezonun geri kalanını Beşiktaş adına Talisca belirleyecek, öyle gözüküyor. Bu çıkışını sürdürürse Beşiktaş'ı yeniden şampiyonluğun en büyük adayı konumuna taşıyabilir ve bu performansı sürdürürse bonservisinin alınması da imkansız ile eşdeğer.

Medel ve Negredo

Maçın adamı her ne kadar iki gol atsa da Talilsca değil Medel oldu. Müthiş bir enerjisi var, sahanın her yerinde. Tam çalımladım diyorsun, hop bir bakıyorsun Medel almış topu gidiyor. Rakip takım hücumcuları eminim çıldırıyordur onu geçmeye çalışırken. Çok akıllı, bu saatten sonra da 11'deki yerini kaptırmaz.

Negredo ise takıma çok yararlı bir forvet ancak fizik dezavantajı nedeniyle çok ağır kalıyor. Servisleri, hücumcuları oynatması çok iyi. İstekli, hırslı ama bir forvet gol atmadıktan sonra bunların pek de önemi kalmıyor. Vagner Love bu nedenle nokta atışı oldu. Belki de bu transferin getirdiği rekabet Negredo'ya yarayacak, izleyip göreceğiz.

Önceki ve Sonraki Yazılar