İngilizler yazdı! Cenk için 80 milyon TL...

İngilizler yazdı! Cenk için 80 milyon TL...

Beşiktaş'ın sezona fırtına gibi başlayan golcüsü Cenk Tosun, Tottenham'ın takibine girerken İngilizler'in hazırladığı teklif transferde bir Türkiye rekoru kırılmasına neden olabilir.

Ajans Beşiktaş - Cenk Tosun bu sezon gösterdiği üstün peformansı Porto ve Konyaspor maçlarında da sürdürürken bir İngiliz devinin de dikkatini çekti. İngiliz basınında yer alan haberlere göre Tottenham kulübü Mauricio Pochettino'nun talebi üzerine Cenk Tosun için gözlemci görevlendirdi.

26 yaşındaki yıldız futbolcunun Porto maçındaki performansından etkilenen Arjantinli Teknik Direktör'ün emri üzerine harekete geçildi. İddialar yıldız oyuncu için İngiliz ekibinin 17,5 milyon sterlini (yaklaşık 20 milyon euro) gözden çıkardığı yönünde.

Daily Mail gazetesinde yer alan haberde yaz transfer döneminin son günlerinde Crystal Palace'tan teklif geldiği ancak Beşiktaş ödeme planını kabul etmeyince transferin gerçekleşmediği vurgulandı. Newcastle United da Milli futbolcuyla ciddi biçimde ilgilenmişti.

Newcastle United da Milli futbolcuyla ciddi biçimde ilgilenmişti. Cenk Tosun, Milli takım formasıyla Hırvatistan'a karşı da 3 puanı getiren golü atmıştı. Üstün performans gösteren Milli futbolcu, Beşiktaş'ta şu ana kadar Negredo'yu yedek kulübesinde tutmayı başardı. (CNN Türk)

Etiketler :