İşte Amir Hadziahmetovic'in bonservisi ve maaşı...

İşte Amir Hadziahmetovic'in bonservisi ve maaşı...

Beşiktaş, Bosna Hersekli orta saha için Konyaspor’la anlaşma sağladı. Yeşil-Beyazlılar’la son pürüzleri çözmeye çalışan yönetim, saatler içinde Amir’i resmen duyurmayı amaçlıyor.

Ajans Beşiktaş - Teknik direktör Şenol Güneş’in raporu doğrultusunda kadrosunu yeni bir orta saha oyuncusuyla güçlendirmek için çalışmalara başlayan Kara Kartal, Amir Hadziahmetovic’i gözüne kestirmişti. 25 yaşındaki futbolcu için Konyaspor’la temaslara başlayan ve ilk olarak 2.5 milyon Euro öneren yönetim, son temaslarda bu rakamı, 1 milyon Euro’su bonuslu olmak üzere 4 milyon Euro seviyesine çıkardı. Galatasaray, Başakşehir ve Burnley’in de ilgilendiği oyuncu için Yeşil-Beyazlılar’la kıyasıya bir rekabete giren idareciler, finalde 3.2 milyon Euro direkt ücrete Konya’yla anlaşma sağladı. Siyah Beyazlılar’ın, son pürüzleri gidermesinin ardından transferi saatler içinde resmen açıklaması bekleniyor.

ALACAKLARINI BIRAKTI

Beşiktaş’ın Amir’le yaptığı anlaşmanın da detayları belli oldu. Kara Kartal, Konyaspor’la imzaları atması sonrasında 25 yaşındaki futbolcuya seneliği 1.1 milyon Euro’dan 4,5 yıllık anlaşma imzalatacak. Bu süreçte Beşiktaş’a gidebilmek için her türlü fedakarlığı yapan başarılı futbolcunun, Konyaspor’daki alacaklarını bırakmayı da kabul ettiği ifade edildi. Transfer durumu sebebiyle Konyaspor’un son 2 karşılaşmasında görev yapmayan Amir Hadziahmetovic’in, cumartesi günü Sivasspor’la oynanacak karşılaşmanın kadrosuna yetiştirilmesi amaçlanıyor.

Konyaspor formasıyla bu sezon 23 maça çıkan Amir, 6 gol ve 4 asistle oynadı.

KONYASPOR'DA 8 SEZON...

Konyaspor formasıyla bu sezon 23 maça çıkan Amir, 6 gol ve 4 asistlik görüntü ortaya koymuştu. 2015 yılından beri Konyaspor’da görev yapan Bosna Hersekli futbolcu, 8 sezonda 200 karşılaşmaya çıkmış ve Yeşil-Beyazlı formayla rakip fileleri 18 kez sarsmayı başarmıştı. (Fanatik)