1. HABERLER

  2. FUTBOL

  3. FUTBOL HABER

  4. İşte Beşiktaş'ı şampiyon yapacak senaryo!
İşte Beşiktaş'ı şampiyon yapacak senaryo!

İşte Beşiktaş'ı şampiyon yapacak senaryo!

Beşiktaş'ın Sivasspor karşısında kazanmasının ardından şampiyonluk hesapları yeniden yapılmaya başlandı.

A+A-

Ajans Beşiktaş - Siyah beyazlılar lider Başakşehir ile arasındaki puan farkını 6'ya indirirken Galatasaray ile arasındaki fark da 3 oldu.

Peki Beşiktaş nasıl şampiyon olur? Beşiktaş için ortaya çıkan senaryo siyah beyazlı taraftarları heyecanlandıracak cinsten.

Beşiktaş, Sivasspor'u yenerek ligin bitmesine 5 hafta kala lider Başakşehir ile arasındaki puan farkını 6'ya indirdi. Siyah beyazlı taraftarlar bu galibiyetin ardından şampiyonluğu yeniden dillendirmeye başlarken fikstürdeki bir detay Beşiktaş'ı şampiyon yapabilir.

Beşiktaş'ın şampiyon olabilmesi için gerekli olan ilk şey tabii ki önündeki 5 maçı kazanması ve 15 puan toplaması.

Beşiktaş'ın maçlarını kazanması şampiyonluk için yeterli olmayacak. Siyah beyazlılar Başakşehir'in puan kaybetmesini bekleyecek. Başakşehir'in biri Galatasaray olmak üzere iki maç kaybetmesi gerekecek.

Beşiktaş nasıl şampiyon olur?

Bu durumda Beşiktaş, ikili averajda Galatasaray'a karşı üstün; Başakşehir ile ikili averajı eşit olacak. Üçlü averajda ise şampiyon olma durumu ortaya çıkacak.

Beşiktaş, Galatasaray'ı yenmesi halinde Galatasaray'a karşı ikili averajdaki üstünlüğünü koruyacak ve zirveye bir adım daha yaklaşacak. Başakşehir ile ikili averajı aynı olan siyah beyazlılar üçlü averajda ise lider oluyor. (Yeni Şafak)

Önceki ve Sonraki Haberler