Gürel Yurttaş

Gürel Yurttaş

İşte Beşiktaş'ın yeni transferi!

Gazetelerde sürekli haber:

"Beşiktaş transfer peşinde... Beşiktaş stoper alıyor... Beşiktaş santrfor getiriyor... Beşiktaş orta sahaya bilmem kimi katacak..."

Öyle bir haber ve yorum bombardımanı var ki... Sanırsın Beşiktaş tel tel dökülüyor, transfer yapmazsa duvara çarpacak!

Görüyorum; bazı yöneticiler de etkilenmişler bundan. Transfer mesajları verip, duruyorlar.

Oysa bilmiyorlar mı ki ara transfer en tehlikeli transferdir!

Bir kere... Hiç bir kulüp ara transferde işine yarayan futbolcuyu vermez. Verirse bile öyle yüksek paralar ister ki, buna bütçeler yetmez.

Ya da verir sıradan birini... Sezon sonunda satmak istesen beş para etmez!

Peki... Beşiktaş'ın transfere ihtiyacı var mı? Tabi, iyi bir oyuncu alabiliyorsan al da... İlle de transfer yapmak bu kadar gerekli mi? Güney Amerika'dan, şurdan, burdan ne vereceği belirsiz futbolcu almak şart mı?

Bence değil.

Soruyorum; geçen sezondan ne farkı var Beşiktaş'ın? 1-Sosa gitti... 2-Gomez Almanya'yı tercih etti...

Ne yaptı buna karşılık yönetim... Santrfora Aboubakar'ı aldı... Orta sahaya da Talisca'yı.

Yani... Gidenin yerine aynı görev için iki isim geldi.

Ne kadar beğenmeyen olursa olsun; bana göre Aboubakar kötü bir futbolcu değil. Bir kere dağıtıcı santrfor. Rakip defansların düzenini allak bullak ediyor, yanındakilere; örneğin Cenk'e bol bol boş alan bırakıp, pozisyon da yaratıyor. Talisca'nın iyileşip katılması ona da yarayacak.

Gelelim yeni transfere...

Beşiktaş'ın yeni transferi sakatlıktan sonra formda dönen Talisca. Boluspor kupa maçında gördük bunu... Eğer sakatlanmasaydı Beşiktaş şu anda liderdi; eminim bundan.

Yokluğundan sonra geri dönüşü, yeni transfer edilmiş futbolcu gibi olacaktır, göreceksiniz.

Son söz de yönetim kuruluna... İlle de futbolcu alınmalı diyenlere kulak asmayın siz. Haa; çok kaliteli futbolcu bulursanız, şartlar da uygun olursa alın elbette, buna kim "hayır" diyebilir ki... Ama etrafın dolduruşuna gelip de sıradan oyuncuları, Beşiktaş formasını giymeye layık olamayacak adamları doldurmayın takıma ne olur. Elinizdekilerin kıymetini bilin; yeter.

Önceki ve Sonraki Yazılar