Beşiktaş, Benfica ile 3-3 berabere kalarak Türk ekipleri arasında, gruplarda ilk beş maçta mağlubiyet yaşamayan ilk takım oldu.
İşte dün akşam Beşiktaş'ın imza attığı rekorlar
![İşte dün akşam Beşiktaş'ın imza attığı rekorlar 1](https://www.ajansbesiktas.com/d/gallery/239_1.jpg)
![İşte dün akşam Beşiktaş'ın imza attığı rekorlar 2](https://www.ajansbesiktas.com/d/gallery/239_2.jpg)
Bu alanda bundan önce en başarılı performansı 2007-2008'de Fenerbahçe gösterdi. Şampiyonlar Ligi'ndeki ilk 4 maçında ikişer galibiyet ve beraberlik alan sarı-lacivertli takım, 5. maçında Inter'e 3-0 yenilmişti.
![İşte dün akşam Beşiktaş'ın imza attığı rekorlar 3](https://www.ajansbesiktas.com/d/gallery/239_3.jpg)
Beşiktaş, 5 maçta bir galibiyet ve 4 beraberlik alarak bu rekoru beş maça çıkardı.
![İşte dün akşam Beşiktaş'ın imza attığı rekorlar 4](https://www.ajansbesiktas.com/d/gallery/239_4.jpg)
Beşiktaş, rakibi karşısında aldığı beraberlikle puanını 7'ye çıkararak Şampiyonlar Ligi'ndeki rekorunu da egale etti.
![İşte dün akşam Beşiktaş'ın imza attığı rekorlar 5](https://www.ajansbesiktas.com/d/gallery/239_5.jpg)
Bu kulvarda 6. kez mücadele eden ve en yüksek puanını Rumen teknik direktör Mircea Lucescu yönetiminde 2003-2004'te 2 galibiyet, bir beraberlik ve 3 yenilgiyle 7 puan toplayarak alan siyah-beyazlı takım, bu puana 5 maç sonunda ulaştı.
![İşte dün akşam Beşiktaş'ın imza attığı rekorlar 6](https://www.ajansbesiktas.com/d/gallery/239_6.jpg)
Siyah-beyazlı takım, teknik direktör Şenol Güneş yönetiminde bir başka rekoru daha kırmış oldu.
![İşte dün akşam Beşiktaş'ın imza attığı rekorlar 7](https://www.ajansbesiktas.com/d/gallery/239_7.jpg)
Beşiktaş, bu organizasyondaki en fazla golü de bu sezon attı. 1997-1998'deki Şampiyonlar Ligi deneyiminde 6 gol atarak rakip fileleri en fazla havalandırdığı dönemi yaşayan siyah-beyazlı ekip, bu sezon ise şimdiden 9 gole ulaşmayı bildi.
![İşte dün akşam Beşiktaş'ın imza attığı rekorlar 8](https://www.ajansbesiktas.com/d/gallery/239_8.jpg)
2000-2001 ve 2007-2008'de dörder gol atan Beşiktaş, 2003-2004'te 5 ve 2009-2010'da ise 3 gol bulmuştu.
![İşte dün akşam Beşiktaş'ın imza attığı rekorlar 9](https://www.ajansbesiktas.com/d/gallery/239_9.jpg)
Beşiktaş, Benfica karşısında aldığı sonuçla Vodafone Arena'da resmi maçlardaki yenilmezliğini sürdürdü.
![İşte dün akşam Beşiktaş'ın imza attığı rekorlar 10](https://www.ajansbesiktas.com/d/gallery/239_10.jpg)
Siyah-beyazlı takım, geçen sezon hizmete giren Vodafone Arena'da yaptığı 11 resmi karşılaşmada 7 galibiyet ve 4 beraberlik aldı.
![İşte dün akşam Beşiktaş'ın imza attığı rekorlar 11](https://www.ajansbesiktas.com/d/gallery/239_11.jpg)
Beşiktaş, yeni stadında bir maçtaki en fazla golü de Benfica'dan yedi. Vodafone Arena'da sadece Süper Lig'deki Kayserispor ile Antalyaspor karşılaşmalarında kalesini gole kapatan siyah-beyazlı ekip, Bursaspor ve Galatasaray maçlarında ikişer golü kalesinde gördü.
![İşte dün akşam Beşiktaş'ın imza attığı rekorlar 12](https://www.ajansbesiktas.com/d/gallery/239_12.jpg)
Benfica'dan 3 gol yiyen Beşiktaş; Osmanlıspor, Aytemiz Alanyaspor, Kardemir Karabükspor, Dinamo Kiev, Napoli ve Trabzonsporlu oyuncuların birer golüne engel olamadı.
![İşte dün akşam Beşiktaş'ın imza attığı rekorlar 13](https://www.ajansbesiktas.com/d/gallery/239_13.jpg)
Siyah-beyazlı takım, bu sezonki resmi maçlarda rakiplerine bir kez daha boyun eğmedi. Beşiktaş, ligdeki 11 ve Şampiyonlar Ligi'ndeki 5 karşılaşmada yenilgi almadı.
![İşte dün akşam Beşiktaş'ın imza attığı rekorlar 14](https://www.ajansbesiktas.com/d/gallery/239_14.jpg)
Galatasaray mücadelesinin yanı sıra 17 karşılaşmada 9 galibiyet ve 8 beraberlik alan siyah-beyazlılar, namağlup yoluna devam etmeyi başardı.