1. HABERLER

  2. FUTBOL

  3. FUTBOL HABER

  4. "İşte takım olmak bu..."
"İşte takım olmak bu..."

"İşte takım olmak bu..."

Ömer Güvenç, Beşiktaş'ın Trabzonspor'u 4-3 yendiği müthiş maçı değerlendirdi.

A+A-

Ajans Beşiktaş - Vatan gazetesi yazarı Ömer Güvenç, Trabzonspor-Beşiktaş maçını bugünkü köşe yazısında değerlendirdi. İşte o yazı:

VAY vay vay vay ne maçtı be... Ben son yıllarda Avrupa dahil böylesine zevkli, heyecanlı, gollü, 4x4’lük futbol keyfi veren bir maç izlemedim. 2 takım düşünün ikisi de kazanmak için sahaya çıkmış. 2 takım düşünün; tekme tokatı değil sadece golü ve kazanmayı düşünüyorlar. İki takım düşünün dakikada bir yere yatıp vakit geçirmiyorlar!
 
BÖYLE olunca keyif veren maç izliyoruz. Yine düşünün 7 gol olmuş, hemen hemen hiç birinde kaleci hatası yok. Golleri anlatacağım ama sayfalara sığmaz. Her iki takımın golcüleri de adeta birbirlerine nazire yaparcasına şık goller attılar. Biri yedi, öbürü ‘atarım’ dedi attı. Öbürü yedi, ‘yediysem atarım’ dedi o da attı.
 
BEŞİKTAŞ DAHA KALİTELİ
 
BÜTÜN goller güzeldi ama Talisca’nın, Okay’ın, Cenk’in golü inanılmazdı. Atiba’nın kafa golü müthişti. Yalnız burada Gökhan Gönül’ün asistini görmemezlikten gelmek haksızlık. Gökhan her geçen maç çok daha iyi oluyor. Gollerden sonra Beşiktaş kulübesine baktınız mı? Sanki o golü tüm yedek kulübesi atmış gibi sevindiler. İşte takım olmak bu...
 
HER iki takıma baktığımızda açık söylemek gerekirse kaliteli futbolcu Beşiktaş’ta daha fazla. Bu galibiyette kaliteli ayaklar öne çıktı. Beni en çok etkileyen muhteşem Trabzon taraftarıydı. Efsane Trabzonspor taraftarı geri dönmüş. Bu arada iki bine yakın Beşiktaş taraftarı da futbolcularını başından sonuna kadar desteklediler. Yani arkadaşlar bu maç ne anlatılır ne de yazılır. Bu maçı seyretmek lazım arkadaş. Bu maçı en iddialı dizinin karşısına koy yemin ediyorum ikiye katlar. Teşekkürler arkadaşlar. Büyük bir futbol keyfi yaşattınız ayağınıza yüreğinize sağlık.