"Josef de Souza’nın iki golle yıldızlaştığı gecede “emanetçi hoca” Önder Karaveli benden tam not aldı"

"Josef de Souza’nın iki golle yıldızlaştığı gecede “emanetçi hoca” Önder Karaveli benden tam not aldı"

Beşiktaş’ın Fenerbahçe ile deplasmanda karşı karşıya geldiği mücadele, 2-2 sona erdi. Türkiye Gazetesi yazarı Hasan Sarıçiçek, Fenerbahçe – Beşiktaş maçını değerlendirdi. İşte o yazı...

Ajans Beşiktaş - Beşiktaş’ın Fenerbahçe ile deplasmanda karşı karşıya geldiği mücadele, 2-2 sona erdi. Türkiye Gazetesi yazarı Hasan Sarıçiçek, Fenerbahçe – Beşiktaş maçını değerlendirdi. İşte o yazı...

"Dolu tribünler önünde oynanan kıran kırana derbide yeni teknik direktörü hâlâ belirlenemeyen Beşiktaş dün aslında psikolojik olarak rahat ve topa daha fazla sahip olan taraftı. 

Josef de Souza’nın iki golle yıldızlaştığı gecede “emanetçi hoca” Önder Karaveli benden tam not aldı. Çok cesurdu, Fenerbahçe’ye karşı Beşiktaş’ı 4-3-3 düzeniyle sahaya sürmesi takdire şayandı. Özellikle Josef de Souza’yı Rıdvan’ın önüne, Larin’in arkasına atıp sol kanadı hareketlendirerek bir kanat forvete dönüştürmesi akıllıcaydı. Karaveli’nin eleştirilebileceğim tek yanı maça iki hafta önce kırmızı kart gören Necip’le başlamış olmasıydı. Nitekim Necip bu defa da sakatlandı. Ancak Önder Hoca’nın Oğuzhan hamlesi yerindeydi.

Penaltı mı çarpma mı? 

Osayi-Samuel’in sağdan hamlesinde yükseklik kazanan topta penaltıya sebebiyet veren Larin’in hareketi çarpma mıydı yoksa elle oynama mı? Doğrusu ilk anda hareketi “çarpma” diye değerlendirdim hakem Fırat Aydınus da benimle aynı kanaatteydi ki doğrudan penaltıyı gösteremedi, VAR hakemi Hakan Ceylan’ın suflesi ile penaltıya hükmetti. Bence bir penaltı bu kadar ucuz olmamalı.  

Özil kendini buluyor 

Hakkını teslim edelim Fenerbahçe yavaş yavaş takım kimliğine bürünüyor. Özellikle Berke kurtarışlarıyla, Berisha, Rossi ve Osayi çalışkanlıklarıyla bu sürece katkı veren isimler. Tabii en önemlisi 10 numara Mesut Özil’in artık kendini buluyor olması. Bu futbolcu daha çok oyuna giriyor, daha fazla sorumluluk alıyor. Özellikle ilk goldeki penaltı vuruşu çok klastı. 

Maçın adamı: Josef de Souza"