Eray Emin Aydemir

Eray Emin Aydemir

Kalan sağlar bizimdir!

Beşiktaş açısından her açıdan üzücü bir akşam. 11-12 futbolcunun aynı anda sakatlandığı bir sezon ben hatırlamıyorum. Ancak bundan daha üzücü bir durum daha var. Takımlar maç kaybedebilir, kazanabilir. Bunda bir sorun yok. Ama kriz anlarında sorumluluk alması gerekenler kötü performans gösteriyorsa bu durum hakkında uzunca düşünmek gerekir.

Gökhan Töre ve Kenan Karaman kardeşlerimin en azından kendilerine “ben ne yapıyorum?” sorusunu sormaları gerekir. Kenan Karaman çalıştı, mücadele etti, buna bir şey diyemem. Ancak Beşiktaş’ta gole en yakın isimseniz bu yaptıklarınız yetmez. Gol de atmanız veya gole sebebiyet verebilecek organizasyonlarda kilit oyuncu olmanız gerekir. Gökhan Töre’nin ise sorunu başka bir seviyede. Sahada olduğundan emin değil sanırım. Ne yaptığına dair en ufak bir fikri yok. Bu isimler arasına Salih de eklenebilir.

Beşiktaş bu maçı kaybetse de en azından Serdar Saatçı ve Güven’i kazandı. Serdar maç boyunca kaliteli işler yaptı. Rotasyonda olması gerektiğini gösterdi. Güven ise bildiğimiz gibi yetenekli bir oyuncu ancak özgüven problemi vardı. Attığı gol ve çalışkanlığı ile bu sorunu üzerinden atmış oldu. İleride Beşiktaş ondan faydalanacaktır.

Sakatlık Problemleri

Talihsizlik, şansızlık gibi kavramlar çok kullanılsa da sadece futbolda değil hayatın içinde de bu kavramlara yer yoktur. Beşiktaş’taki sakatlıkları ise talihsizlik veya yaşanabilir bir olay olarak değerlendirmek hata olur. Zeminden tutun da beslenmeye kadar her şeyin tekrar üzerinden geçilmesi gerekiyor. Hem de hiç vakit kaybetmeden.  

Önceki ve Sonraki Yazılar