"Karaveli'in akıl oyunu, Çebi'nin başarısı..."

"Karaveli'in akıl oyunu, Çebi'nin başarısı..."

Beşiktaş - Gaziantep FK maçı sonrası köşe yazarları maça dair izlenimlerini yazdı.

Türkiye gazetesinden Hasan Sarıçiçek bugünkü köşesinde Beşiktaş - Gaziantep maçını yazdı:

Karaveli’nin akıl oyunu

Beşiktaş-Gaziantep mücadelesi teknik adamların akıl oyunu ve taktik savaşına sahne oldu.  Batshuayi’nin takipçiliği olmasa golü üretemez ve Beşiktaş galip gelmekte hayli zorlanırdı. Hakkını teslim edelim Erol Bulut’un Gaziantep’e çok adamla uygulattığı etkili takım savunması takdire şayandı.

Bunu kırmakta zorlanan Beşiktaş geriden sabırla yaptığı hazırlık pasları ve üçüncü bölgeye hızlı geçişlerle pozisyon bulmaya çalıştı.
Düşük tempolu oyunda Ta ki Ghezzal'ın vuruşunda kaleciden dönen topu Batshuayi tamamlayıncaya kadar zorlandı.  Bu arada çok çabuk oynayan Gaziantep, Muhammed Demir’in yönlendirdiği oyunda Recep Niyaz’ın etkili koşuları sonucu Sagal ve Maxim ile Beşiktaş kalesini zaman zaman tehdit etti ama puan için bu yetmedi. VAR mı?

Öyle bir pozisyon oldu ki Batshuayi’nin ayağına basıldığı an kanaatimce penaltıydı, Arda Kardeşler bu pozisyonu düzeltmedi.

Çebi'nin başarısı

Başkan Ahmet Nur Çebi’yi feraseti, cesareti, vizyonu ve karar verme becerisinden dolayı kutluyorum. Fenerbahçe gibi rotasını şaşıran kaptan durumuna düşmedi, hiç.

Riski aldı, U-19 Hocası Önder Karaveli’yi “Al sana fırsat” diye A Takım’a monte etti. Atılan ok hedefi buldu. …Ve Kartal uçuşa geçti. İşte atıl kapasiteyi büyük faydaya dönüştürebilmek adına ideal yöneticilik tam da budur.