Kartal Yiğit: "Gereğini yap Sayın Başkan"

Kartal Yiğit: "Gereğini yap Sayın Başkan"

Asist Analiz yazarlarından Kartal Yiğit, Süper Lig'in 6. haftasında Trabzonspor'a 4-1 mağlup olan Beşiktaş'ı değerlendirdi.

Ajans Beşiktaş - İşte Kartal Yiğit'in Asist Analiz'deki yazısı:

"Koca Beşiktaş, güzelim Beşiktaş ilk isabetli şutunu 79. Dakikada attığı tek golde çekiyorsa bu iş bitmiştir arkadaş! Bunun lamı cimi yok.

Bu takımı kim bu hale getirdiyse daha fazla zarar vermeden gereğini yapmalıdır. Abdullah Avcı'nın geldiği günden bu yana kredisi olduğunu savunanlardanım. Yeni bir takım, yeni bir sistem falan dedik ama artık bıçak kemiğe dayandı. 
Beşiktaş gibi büyük bir takımla bu kadar oynarsan ve son 20 yılın en kötü istatiğine sahip olursan kimse kusura bakmasın bu iş olmadı demektir. 

Bu kadar erken hoca değişikliklerinin yanlış olduğunu hep savunmuşumdur ancak  bu takım da umut falan yok. Takımın ne oynadığı belli değil. Bu düzen içersinde Beşiktaş 'ın maç kazanma şansı çok zor.

Bu moralle hafta içi bir Avrupa maç'iına çıkılacak ardından Alanya... Bu iki oyunun da kazanılması şu an ki tabloda imkansız. 

Artık ne tribünlerin ne de oyuncuların hocaya güveninin kaldığına inanıyorum. Zaten sahadakilerin de özgüven eksikliği suratlardan belli oluyor.

Trabzonspor tabi ki kolay deplasman değil, yenilebilirsin ama Ada'm gibi mağlup olursun. Böyle ezilerek değil. 
Abdullah hoca "pas pas "demekten futbolcuların dna'sı bozulmuş. Adeta beyinleri yıkanmış,hipnotize olmuşlar. 
Kale önünde bile şut değil de pas vermeyi tercih ediyorlar.  Savunma evlere şenlik orta saha zaten yok. İlerde gol atacak var mı yok mu belli değil.

Oğuzhan'a verilen şansı altyapıdan bir çocuğa verseniz yıldız olurdu.

Boyd ve N'Koudou'lu iki kanata verilen toplam bonservis bedeli yaklaşık 7 milyon Euro. Ortada ne var? Tam bir hezimet ...

Bugün N'Koudou da sahada yoktu. Bunlara verilen paralara yazık.

Quaresma ile Babel'i aynı paralara tutsanız durum çok farklı olurdu. Bu sene Beşiktaş hoca seçiminden transfere kadar herşeyi yanlış yaptı.

Başkan Fikret Orman, 11 puan önde iken şampiyonluğu veren bir hoca için "Yıllardır çalışmayı çok istediğim hocaydı" demişti, üzülerek yazıyorum ama...

Başkanım çok geç olmadan camia daha fazla zarar görmeden hoca ile beraber gitmeniz çok daha mantıklı bir seçim olur. Kongrede aday olup  tekrar kazansanız dahi bu iş fazla gitmez sizi seven biri olarak umarım bunu dikkate alırsınız."

Etiketler :