Kiev'e çıkarma

Kiev'e çıkarma

Kartal gözünü kararttı, Şenol Güneş'in şu anda istediği Vida'yı getirmek için her yolu denemeye başladı.

Ajans Beşiktaş - Tecrübeli oyuncu ile ocak ayı için el sıkışan Beşiktaş Yönetimi, Şampiyonlar Ligi kuralarının çekilmesinin ardından futbolcuyu şimdi istedi. Hırvat stoperin İstanbul’a gelmeyi düşünmesi siyah-beyazlıların elini güçlendirirken, Dinamo Kiev’in her şeye rağmen 1-2 milyon euro arası bir para istediği öğrenildi.

Transfer çalışmalarına son noktayı Vida ile koymak isteyen Beşiktaş Yönetimi, Kiev’e çıkarma yaptı. Siyah-beyazlı idareciler ocak ayı için futbolcuyla anlaşmasına rağmen tecrübeli oyuncuyu şimdi istedi. Vida’nın da bir an önce İstanbul’a gelmeyi düşünmesi transferi kolaylaştırdı.
 
Dinamo Kiev Başkanı Igor Surkis’in kulübün herhangi bir maddi sıkıntısının bulunmaması nedeniyle Vida’yı, Ocak ayında bedelsiz göndermek istediği fakat Hırvat oyuncunun bu duruma müdahale ettiği vurgulandı. Vida’yı çok seven Kiev Yönetimi’nin ise bu transfere izin verebileceği öğrenildi. Bu gelişmeler nedeniyle umutlanan Beşiktaş Yönetimi’nin her şeye rağmen işinin kolay olmadığı ortaya çıktı. Ocak ayında serbest kalacak olmasına rağmen Dinamo Kiev’in bu oyuncu için bir miktar para alacağı vurgulandı. Vida’nın, Kiev’den alacağı olan paradan vazgeçmesi durumunda bonserviste indirime gitmesi beklenen Ukrayna kulübünün yine de 1-2 milyon euro arası bir rakamı pazarlık masasına koyacağı vurgulandı.
 
İlk etapta Hırvat stoperi Ocak ayında almayı planlayan fakat Şampiyonlar Ligi’nde zorlu bir gruba düşmesi nedeniyle bir stoper transferine şart gözüyle bakan yönetim, pazarlıklara kuradan sonra başladı. Bu transfere son noktayı Kiev’de koymak için maddi imkanlarını zorlayacak olan Beşiktaş, Dinamo Kiev yönetimine yakın bazı Türk işadamlarını da devreye sokacak. (Milliyet-Serdar Sarıdağ)

Etiketler :