"Kimseye taviz yok!"

"Kimseye taviz yok!"

Kötü gidişatı tersine çevirmek isteyen Beşiktaş’ta, yönetim kurulu harekete geçti. Maddi durumu çok fazla problem eden ve bu konuda takım içerisinde huzursuzluk çıkaran oyuncu kim olursa olsun gözünün yaşına bakılmayacak.

Ajans Beşiktaş - Süper Lig’de üst üste alınan kötü sonuçların ardndan bir çıkış yolu arayan Beşiktaş’ta, yönetim kurulu ipleri eline aldı.

Yeni Şafak Gazetesi'nden Süleyman Hatısaru'nun haberine göre; Bu sezon ödemeler konusunda bazı sıkıntılar yaşayan Beşiktaş’ta, oyuncuların bu durumu fazlaca problem etmesi ve gerek TFF, gerekse UEFA nezdinde girişimlere başlamaları Başkan Fikret Orman’ı bazı önlemler almaya itti. Başkan Orman’ın, yakın çevresine, “Geçtiğimiz sezon Şampiyonlar Ligi’ne gitmek için kadro kurduk. Oyunculara da piyasanın üzerinde maaşlar verdik. Paraları gününde alırken iyiydi ancak sahada gereken performansı gösteremediler ve Şampiyonlar Ligi’ne katılamadık. Bu da gelirlerimizde ciddi bir düşüşe neden oldu. Haliyle maaşların gecikmesi normal ama Beşiktaş’ta kimsenin parası kalmadı, kalmaz da. Herkes parasını alacak. Sırf para meselesi yüzünden huzursuzluk çıkaran her kim olursa olsun gözünün yaşına bakmam” dediği öğrenildi.

TOLGAY ARSLAN ÖRNEK

Siyah-beyazlı takımda önceki hafta oynanan Sivasspor maçında kaleci Karius ve Tolgay Arslan, disiplinsiz hareketleri nedeniyle kadro dışı bırakılmıştı. Beşiktaş yönetimi, daha sonra sezon başında 4 yıllık sözleşme imzaladıkları Tolgay’ı süresiz kadro dışı bıraktı.

Gerekçe olarak kamuoyuna Başakşehir maçının devre arasında etli pilav yemesi olarak yansıtılsa da, perde arkasındaki asıl sorunun, 28 yaşındaki oyuncunun alacakları nedeniyle Beşiktaş’ı UEFA’ya şikayet etmesi olduğu öğrenildi.

Tolgay’ın ardından diğer oyuncuların da dikkati çekilirken, başta Babel olmak üzere herkesin kendisine çeki düzen vermesi istendi. Sözleşmesi sezon sonunda bitecek Babel, siyah-beyazlı kulüpten yeni sözleşme ve yıllık 3.3 milyon Euro ücret istiyor. Beşiktaş yönetiminin bu parayı vermeye yanaşmadığı ve ara transferde gelecek teklifleri değerlendireceği öğrenildi.

Etiketler :