Köprüden önce son çıkış

Beşiktaş, taraftarı önünde oynadığı maçta Göztepe karşısında erken gelen gollerin yardımıyla rahat bir maç çıkardı ve rakibini farklı şekilde mağlup edip, zirve takibini sürdürdü. Önemli eksiklerine rağmen işin hücum yönünde sorun yaşamayan Beşiktaş, savunma kısmında ise belki de uzun zaman sonra en fazla pozisyon verdiği maçı oynadı. Özellikle Demba Ba'nın, Beşiktaş savunmasına zor anlar yaşattığı bir karşılaşma oldu. Göztepe takımı zaman zaman orta sahayı hızlıca geçti ve Beşiktaş kalesinde ciddi tehlikelere sebep oldu. Medel'in güzel golü tam zamanında geldi. O gol olmasaydı, daha zor bir maç olacağını düşünüyorum. Medel'in füzesini yiyen Göztepe'nin, direnci düştü.

Köprüden önce son çıkış; Akhisar!

Beşiktaş, bu önümüzdeki cuma günü Akhisar deplasmanına çıkacak. Quaresma'nın da cezasını tamamlamasıyla eksik oyuncusu kalmayan Beşiktaş, Akhisar deplasmanından galip dönmek zorunda. Maçın, zor geçeceğini ancak siyah-beyazlıların galip geleceğini düşünüyorum. Galatasaray'ın, Başakşehir'i konuk edeceği bu hafta da Beşiktaş'ın kazanması, şampiyonluk yarışında bir anda siyah-beyazlıları avantajlı bir konuma çıkarabilir.

Bu nedenle Akhisar maçı hayati önem taşıyor, Beşiktaş için bu maç köprüden önce son çıkış. Cuma akşamı Kara Kartal, ya tamam diyecek ya da şampiyonluk yolunda yoluna devam edecek.

Önceki ve Sonraki Yazılar