Gürel Yurttaş

Gürel Yurttaş

Kötü Beşiktaş böyleyse!

Beşiktaş ligin ilk yarısını 30 puanla bitirdi. Bu beklenmiyordu doğrusu... En azından geçen sezon 17 maç sonunda ulaştığı puanı yakalaması bekleniyordu.
Şimdi bakıyorum da... Bunun üzerine bazıları siperlerinden çıktı, kağıda kaleme sarıldı! Fırsat bu fırsat diye başladılar döşenmeye:
- Beşiktaş bitti!
- Şenol Güneş yanlış üstüne yanlış yapıyor!
- Bu takım şampiyon falan olamaz!
- Sivasspor karşısındaki takımın hali ne?
Daha bunun gibi bir sürü yorum!
Tamam, diyelim ki Beşiktaş kötü. Puanı da 30. Peki Beşiktaş'ı geçenlerin puanı kaç? 40 mı?
3-5 puanlık fark kapatılamaz mı?
Düşünsenize kardeşim; kötü Beşiktaş'ı ancak 3-5 puan geçebildilerse normal Beşiktaş ikinci yarıda sahaya çıkınca ne olacak? Hele bir de geçen sezon ligdeki seviyesine erişirse kim tutacak?
Üstelik... Diğer takımlar haftada bir maç yapıp, "On dönüm bostan yan gel yat Osman!" yatarken, Beşiktaş hafta içlerinde Şampiyonlar Ligi arenasında her biri ülkelerinde şampiyon adayı olan takımlarla kıran kırana karşılaşmalar oynuyordu.
Buna rağmen bu kadar geçebildiler işte...
O zaman bu yorumlar ne?
Beşiktaş'ın ligin ilk yarısında puan kaybettiği maçları bir getirin gözünüzün önüne... Hepsinde tek kale oynayan bir takım. Karşısında duvar örercesine defansa kapanan, ani bir kontratak yapsak da pozisyon bulsak diye bekleyen rakipler... Son örnek şu Sivasspor maçı. Kaç atak yapmışsın, kaç ortan var, korner sayın ne, pozisyonlar üst üste... Rakibin kaç atağı var, kaç korner kazanmış, kaç şut atmış!
Rakamlar arasında dünyalar kadar fark var.
Ama ani iki atak iki gol!
İşte bu futbol! İçinde bunlar da var.
Ne yazık ki bizim ülkemizdeki "skor yazarı" yorumcular hortladı yine... Bir de kalemlerini kötüleme üstüne kurgulayan, bunu çok iyi beceren sözde yazarlar, yorumcular olunca... İyiye çalışamıyor kalemleri, kötülemeye gelince sıra atış serbest! Vur vurabildiğince...
Onun için bunlara aldırmayacaksın Beşiktaşlı.
Onların dolduruşlarına kapılıp da futbolcunu kötülemeyeceksin!
Hocana itibar kaybettirmeye çalışıyorlar, aldanmayacaksın!
Sana aşılamaya çalıştıkları şey ümitsizlik! Ümitsiz olmayacaksın!
Düşün... Bu kadar kötüledikleri takımın puanı 30!
Göklere çıkardıklarıyla arasındaki fark sadece 3-5 puan.
Avrupa'nın da hakkını verdiği gibi Türkiye'nin en iyi futbolunu oynayan takım Beşiktaş, her maçta girdiği onlarca gol pozisyonunu ligin ikinci yarısında da sürekli kaçıracak değil ya...
Hoca mutlaka bulacaktır çaresini... Bundan önceki yıllarda da olduğu gibi!

Önceki ve Sonraki Yazılar