Eray Emin Aydemir

Eray Emin Aydemir

Krizi yönetmek

Büyük camiaların kendilerine has özellikleri vardır. Bu özellik kulübün hem tarihi geçmişinden hem de içinde bulundurduğu profesyonellerin tecrübelerinden gelir.

Beşiktaş Türkiye’nin geçmişi itibariyle en büyük kulübü…

Geçmişinde yüzlerce kriz ve travmatik durum atlatmış, Yıldırım Demirören gibi bir felaketten kurtulmayı başarmış özel bir kulüp.

Bu bağlamda Beşiktaş’ın Başakşehir’in maç fazlasıyla liderliği ele almasının ardından liderliği tekrar ele alması sürpriz değil.

Siyah Beyazlı ekibin kulübesinde dünya üçüncüsü apoletine sahip Şenol Güneş, sahada ise Barcelona’da yıllarını geçirmiş Adriano, son Avrupa şampiyonu Portekiz’in yıldızlarından Quaresma, uzun süre milli takım formasını giymiş Gökhan Gönül ve Afrika Uluslar Kupası’nı kazanmış Aboubakar’la beraber sayısız tecrübeli futbolcu var.

Beşiktaş Türk spor medyasının utanmadan iddia ettiği gibi kriz durumunda boğulacak bir takım değil tam tersi daha da yükseğe çıkacak bir Kartal.

Bursaspor maçına gelirsek…

Yeni bir stat, Beşiktaş taraftarının yerini almasıyla güzel bir atmosfer var. Futbolcular da kıran kırana mücadele ediyorlar. Ancak Bursaspor taraftarları anlamsız bir şekilde oyuna müdahale ediyor. Bu tip şeyler artık geride kalmalı. Bir senaryo üzerinden üretilen Beşiktaş düşmanlığı yakışmıyor.

Güneş öyle istedi

İlk yarı sıkıntılı geçti Beşiktaş için. Ancak ikinci yarı Atiba’nın çıkıp Cenk’in oyuna girmesiyle tablo değişti. Tolgay’ın istekli oyunu, Aboubakar’ın uyanıklığı ve Cenk’in düzgün koşusu skoru Beşiktaş lehine değiştirdi. Şenol Güneş’i bu değişiklik yüzünden tebrik etmek lazım. Bu arada Şenol Hoca Fenerbahçe maçında yaptığı hataya düşmedi ve Aboubakar’ı oyunda tuttu. Aboubakar Beşiktaş’ın ileride top tutan yegâne forveti. Sürekli oyunda kalmalı.

Şimdi Beşiktaş’ın önünde şampiyonluğa uzanacağı 3 maç var. Beşiktaş ligde şampiyonluğun en büyük adayı. Haftaya Başakşehir’in Trabzonspor’u yenebileceğini düşünmüyorum. Skor her ne olursa olsun Beşiktaş ciddiyetini korumalı.

Son söz de Quaresma’ya… Yapma bunları deli oğlan. Beşiktaş’ın sana ihtiyacı var.

Önceki ve Sonraki Yazılar