Kulüpler Birliği Başkanı Ahmet Ağaoğlu: "Başakşehir, Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor olarak..."

Kulüpler Birliği Başkanı Ahmet Ağaoğlu: "Başakşehir, Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor olarak..."

Ahmet Ağaoğlu, Kulüpler Birliği toplantısı sonrasında konuştu. Ağaoğlu yayın ihalesi, harcama limitleri ve hakem kararları konusunda açıklamalar yaptı.

Ajans Beşiktaş - Ağaoğlu'nun açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde;

"Ekonomik konuların gündemde olduğu bir Kulüpler Birliği toplantısı oldu. Geçtiğimiz birkaç ay içinde kurdaki dalgalanmaların kulüplerin ekonomisine olan etkilerini detaylı olarak konuştuk. Özellikle Anadolu kulüplerimiz, finansal olarak çok zor durumdalar.

- TFF Başkanı Nihat Özdemir'e seslendi

Geçtiğimiz birkaç ay içerisinde kurdaki dalgalanmaların kulüplerin ekonomisine etkisi hakkında konuştuk. Anadolu kulüplerimiz finansal anlamda zor durumdalar. Anadolu kulüplerimizin geneline baktığımızda 200 bin euro'yu dahi karşılayamayacak takımlarımız var. Azalan yayın gelirleri, seyirci hasılatının ciddi şekilde azalması, ürün satışının yok denecek kadar az olması. Başakşehir, Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor olarak, Anadolu kulüplerimize yardımcı olacağımızın sözünü verdik.

TFF’nin, sezon başında naklen yayın gelirinin indirimli olarak imzalanması neticesinde kulüplere verdiği 300 milyon liralık bir destek sözü vardı. Sayın Başkan Nihat Özdemir’in bu sözünü ivedilikle yerine getirmesini talep ediyoruz. 

- "Çok ciddi iddialar"

Temsilciler Kurulu Başkanı ile ilgili ortaya atılan iddialar var. Bunlar çok ciddi iddialar. Bu akşam TFF Başkanı ile görüşeceğiz. Bu iddialarda herhangi bir doğruluk varsa Türk futboluna zarar verir. Doğruluk yoksa gündemden düşürülmesi bizim talebimiz olacaktır. 

NELER YAŞANDI? | İDDİA - Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Başkanı ve Türkiye Futbol Federasyonu Temsilciler Kurulu Başkanı’nın ablasının üzerine bahis bayi olduğu iddia edildi.

Hakem kararları için ne söyledi?

"Bu kadar sıkıntılı bir süreç yaşanırken, hakemlerimizin biraz daha dikkatli, sıkıntılardan uzak ve tartışılmaya meydan vermeyecek şekilde maç yönetmeleri, her başkanın talebi. Üzülerek takip ediyoruz ki, bazı maçlarda hakem kararları tartışmaya açık." (NTV Spor)