Kuntz: "Kenan Karaman çok tutukulu bir futbolcu"

Kuntz: "Kenan Karaman çok tutukulu bir futbolcu"

A Milli Takım Teknik Direktörü Stefan Kuntz, gündemdeki konularla ilgili açıklamalarda bulundu.

Ajans Beşiktaş - A Milli Takım Teknik Direktörü Stefan Kuntz, 2022 Dünya Kupası Elemeleri'nde Cebelitarık ve Karadağ ile oynanacak maçlar öncesi TRT Spor'a değerlendirmelerde bulundu.

"ÖNCE KAZANMAK SONRA BOL GOL

"Letonya maçında aldığımız galibiyet 3 puandan fazlasıydı. Şu anda tüm konsantrasyonumuz Cebelitarık maçında. Milli Takım'da özgüven çok önemli, takım ruhu üzerinde çalışıyoruz. Öncelikli hedefimiz Cebelitarık maçını kazanmak. Ardından atabildiğimiz kadar gol atmak. Oyuncularımıza bunu söyleyeceğiz. Önce kazanmak, sonra bol gol."

"KENEN KARAMAN ÇOK TUTKULU"

"Yusuf Yazıcı son dönemde takımında forma giyemedi. Takımında oynadıktan sonra bize çok daha iyi fayda sağlayacağını düşünüyorum. Kenan Karaman çok tutkulu bir futbolcu. Parmağı kırıldığı zaman bize gelip oynamak istediğini söyledi. Bu yaklaşımını çok beğendim. Ferdi Kadıoğlu ile toplantı yaptım ve kendisine planlarımı anlattım. Kesin kararını mart ayına kadar vereceğini söyledi. İrfan Can Kahveci konusunda Vitor Pereira ile bir görüşmemiz oldu. Bu görüşme sonrasında kendisini şimdilik kadroya çağırmamaya karar verdik."

"LİDER OYUNCULARIMIZ VAR"

"Her takıma lider lazım. Burak Yılmaz bizim için lider. Ayrıca Hakan Çalhanoğlu da saha içinde çok konuşan, bağıran biri olmasa da lider bir oyuncu. Serdar Aziz de çok konuşmaz ama tavırlarıyla liderliği sağlıyor. Çağlar da öyle."

"YABANCI OYUNCU KONUSUNDA ORTAK KARAR ALINMALI"

"Almanya'da 2000 yılında yabancı kuralında değişiklik yapılmıştı. Her kulübün akademiler kurması zorunlu hale getirilmişti. Türkiye'de de yabancı kuralı, sorunun sadece bir parçası. Konunun tüm tarafları bir araya gelerek ortak bir karar almalı."