Eray Emin Aydemir

Eray Emin Aydemir

La Casa de Negredo

Son günlerde gündemde olan bir dizi var. La Casa de Papel... İspanya kaynaklı oldukça hoş bir dizi. Konusu insanları çekiyor. İzlemekten bıkmıyorsunuz. Oldukça zeki karakterler başrolde.

Futbol da zekâ isteyen bir oyun. Ancak zekâ yetmiyor. Hele hele forvet mevkisinde oynuyorsanız hem zeki olacaksınız, hem arkadaşlarınızın nerede olduğunu bilip kritik pasları yapacaksınız hem de fiziksel yapınız müsait olacak.

Beşiktaş'ta Negredo bu tanıma uyan isim.

Sıkışan oyun ancak bu kadar güzel açılır. Kanattaki oyuncular ancak bu kadar güzel beslenir.

Negredo'nun sahaya ağırlığını koyması Babel'in içindeki golcüyü uyandırdı ve Beşiktaş çok zor bir deplasmandan 3 puanla ayrılmayı başardı.

Siyah-beyazlı ekipte Medel savunmada hatasız oynadı. Tolgay da çalışkanlığıyla orta sahaya güç kattı.

Lens konusu Quaresma'nın ceza durumunun ardından büyük önem kazandı. Lens'in Trabzonspor maçında istenileni tam olarak veremese de elinden geleni yaptığını düşünüyorum. İstekliydi, mücadele etti. Oynadıkça daha iyi olacak.

Fenerbahçe'nin şampiyonluk yarışında olduğunu iddia etmek akıl dışı bir düşünce olur. Şampiyonluk yarışı 3 takım arasında. Beşiktaş kadro kalitesiyle şampiyonluğun en büyük adayı.  Ligde önce Fenerbahçe'yi ardından Trabzonspor'u yendi. Arada bir de Fenerbahçe'yle kupa maçı oynadı. Kimse bunları unutmasın.

Önceki ve Sonraki Yazılar