Larin ve Nelsson arasındaki pozisyonda penaltı var mıydı?

Larin ve Nelsson arasındaki pozisyonda penaltı var mıydı?

Galatasaray, evinde ağırladığı Beşiktaş'ı 2-1'le geçti. Maçın son anlarında Beşiktaşlı Larin ve Galatasaraylı Nelsson arasında ceza sahası içinde yaşanan pozisyon ise tartışma konusu oldu.

Ajans Beşiktaş - Galatasaray ile Beşiktaş, Süper Lig'in 29. haftasında NEF Stadyumu'nda kozlarını paylaştı.

Galatasaray, sahadan 2-1'lik sonuçla galip ayrıldı. Sarı kırmızılı ekibi 3 puana getiren golleri Mostafa Mohamed'in asistleriyle Kerem Aktürkoğlu attı. Beşiktaş'ın tek sayısı ise Rıdvan Yılmaz'dan geldi. Ligde yenilmezlik serisi bozulan Beşiktaş ise, 10. maç sonunda yenilgi ile tanıştı.

Karşılaşmanın tartışmalı pozisyonları, beIN SPORTS'ta ekranlara gelen Trio programında masaya yatırıldı. İlk olarak Atiba'nın elle oynama pozisyonunda ikinci sarıdan atılıp atılmaması gerektiği yorumlandı. Bülent Yıldırım, "Elle oynama var. Düdük doğru. Ancak sarı karta gerek yok" dedi. Deniz Çoban ve Lale Orta da sarı karta gerek olmadığı konusunda hemfikir oldu. 

BEŞİKTAŞ PENALTI BEKLEMİŞTİ. KARAR DOĞRU MU? İŞTE YORUMLAR...

Karşılaşmanın son anlarında Beşiktaşlı Larin, Galatasaray ceza sahası içinde Nelsson ile bir ikili mücadele yaşadı. Pozisyonun devamında yerde kalan Larin, formasından çekildiğini göstererek penaltı beklemişti. Bülent Yıldırım, Lale Orta ve Deniz Çoban, bu pozisyonu yorumladı. 

Deniz Çoban, "Pozisyonu normal oynattığınızda Nelsson tutup bırakıyor. Larin'in oyunu çok etkilenmiyor. Bence Larin istese devam edebilirdi. Benim açımdan penaltı değil" dedi.

Bülent Yıldırım ise "Topla oynamak isteyen kim? Nelsson, el yoklaması ile zaten Larin'in dengesini hafif bozmuş durumda. Fakat topu yine de Larin kontrol ediyor. Sonradan formadan çekiliyor. Nelsson'un iyi niyeti yok. Ve ceza alanında. Bence pozisyon çok net penaltı" ifadelerini kullandı. Lale Orta da pozisyonda penaltı çalınması gerektiğini söyledi.