Lecce-Burak görüşmelerinde son durum! Dünkü görüşme, son teklif ve yeni sözleşme...

Lecce-Burak görüşmelerinde son durum! Dünkü görüşme, son teklif ve yeni sözleşme...

İtalya Serie A’nın yeni kulübü Lecce’nin Burak Yılmaz aşkı bitmiyor... Ancak Burak'ın da şartları var!

Ajans Beşiktaş - Lecce'nin kadrosuna katmak için yoğun çaba harcadığı Burak Yılmaz, kariyerine Beşiktaş'ta devam etmek istiyor. Ancak bunun için yıldız futbolcunun bir şartı var: 2021'de bitecek olan sözleşmesinin 2 yıl daha uzatılması.

İtalyan ekibinden sezon başına 2.5 milyon Euro'dan 3 senelik teklif alan Burak, aynı şartları Beşiktaş'ın da sağlaması halinde kalmayı düşünüyor.

Siyah-beyazlı takımda da aynı parayı kazanan ancak bir kısmı ödenmesine rağmen alacaklarının büyük bir bölümü içeride olan golcü futbolcu, mevcut mukavelesi talebi doğrultusunda revize edilirse yoluna Beşiktaş'ta devam edecek.

Aksi takdirde Lecce'nin önerisine "Evet" deyip tarafların anlaşmasını bekleyecek. Bu arada Beşiktaş ilk hazırlık maçını bugün Riva'da saat 18.30'da 2. Lig ekibi Pendikspor'la oynayacak.

İstanbul'da sıkı pazarlık

Lecce CEO'su Mauro Meluso ve yönetici Alessandro Alberti, menajer Özkan Doğan ile birlikte dün Beşiktaş Kulübü'nde Başkan Fikret Orman'la bir araya geldi.

Görüşmede Burak için 1.5 milyon Euro bonservis bedeli sunan İtalyan yetkililerin, daha sonra 2.5 milyon Euro'ya kadar çıktıkları öğrenildi.

Öte yandan Çizme basını, Burak'ın 2 milyon Euro alacağı için FIFA'ya başvurup bonservisini isteyeceğini ileri sürdü. (Sabah)

Etiketler :