1. HABERLER

  2. FUTBOL

  3. FUTBOL HABER

  4. Lens bu teklifi kabul etmezse...
Lens bu teklifi kabul etmezse...

Lens bu teklifi kabul etmezse...

Beşiktaş'ta yıldız oyuncuya rest: İndirim yapmayacaksan git! Peki hangi isimlere ne teklif edildi?

A+A-

Ajans Beşiktaş - Beşiktaş'ta Başkan Fikret Orman'ın talimatıyla İkinci Başkan Serdal Adalı ve yönetici Ahmet Kavalcı'nın yürüteceği görüşmelerde, takımın maaş dengesinin kurulması için bazı oyuncularla görüşülecek ve sözleşmeleri revize edilecek.

Liverpool'la bonservisi konusunda indirim görüşmelerine başlanmadan önce Karius'la bir görüşme yapılacak. Ayrıca Vida'yla beraber sözleşmesinin uzatılmasının düşünüldüğü Caner ve Burak Yılmaz ile kalmak isterse Oğuzhan'dan da feda isteneceği gelen bilgiler arasında.

Yönetim, gelecek sezon mukavelesi sona erecek olan ve takımda kalmayı arzu edecek oyuncularla, hali hazırda 2 milyon euronun üzerinde alan futbolculara aldıklarından daha düşük kontratlar önerecek. Bunu kabul eden oyuncuların sözleşmeleri uzatılacak.

Burak yardımcı olacak

Siyah-beyazlılarda kaptanlık görevine getirilen Burak Yılmaz, bu görüşmeler sırasında hem yönetimle masaya oturacak, hem de takım arkadaşlarını bu konuda ikna etmek için yöneticilere yardımcı olacak.

Senelik 2.2 milyon euro kazanan Burak'ın yönetimin 'feda' kararına olumlu yaklaştı ifade edilirken, yüksek para kazanan yabancı oyuncuların da bu konuda olumlu yanıt vermeleri için onlarla da özel görüşmeler yapacağı belirtildi.

Beşiktaş yönetimin "feda" istediği ilk isim Lens olmuştu. Hollandalı oyuncu hem feda talebini reddetti hem de kendisini isteyen Sivasspor'a gitmeyi kabul etmedi.

Yönetim takımın Vida ve Karius'tan sonra en fazla kazanan üçüncü oyuncusu olan Hollandalı isme "yüzde 50 oranında indirim yapmayacaksan, git" diyecek. Katar veya BAE'den gelen teklifleri değerlendirmesini isteyecek. Aksi takdirde Lens'in PAF takımına gönderilmesi bile gündeme gelecek. (Fotomaç)

Önceki ve Sonraki Haberler