1. HABERLER

  2. FUTBOL

  3. FUTBOL HABER

  4. ''Ligde oyun üstünlüğü hep Beşiktaş'ta''
''Ligde oyun üstünlüğü hep Beşiktaş'ta''

''Ligde oyun üstünlüğü hep Beşiktaş'ta''

Dün oynanan Adanaspor-Beşiktaş maçının ardından Rıdvan Dilmen neler yazdı?

A+A-

Sabah gazetesi yazarı Rıdvan Dilmen bugünkü köşesini bu maça ayırmış.

Dilmen'in yazısından öe çıkan satırlar:

(...) Şimdi Beşiktaş adına çok sert maçlar başlayacak. Skora bakmayın, Adanaspor maçı Beşiktaş için antrenman gibi bir karşılaşmaydı. 9 tane yabancıyla oynuyor Adana, 1.5 ayda tutturamazsınız bu kadar yabancıyla. Trabzonspor maçına benzer bir görüntü oluştu, kolay maçı zora soktu Beşiktaş. Adanaspor da direnç gösteremiyordu, dilediği gibi oynuyordu. Tarzlarını biraz değiştirdi Beşiktaş takımı. Biraz daha ayağa pas yapıyorlar. Tolgay, Oğuzhan, Atiba zaman zaman pas yapıp ters toplarla bekleri kaçırıyorlardı. Beşiktaş geçen sene ikinci ve üçüncü bölgeyi hızlı geçen takımdı ama bu yıl oyunun yönünü değiştirme bakımından gelişim kaydetti. Galatasaray ve Fenerbahçe dahil olmak üzere oyun üstünlüğü hep Beşiktaş'ta bu ligde. Mağlubiyeti yok henüz deplasmanda. Beşiktaş'ta Vodafone Arena'nın yapılış süreci büyük katkı sağladı.

(...) Atiba'ya müdahale yok, gelse ayağı kırılır. Atınç için de kolay değil tabii. Zaten atletik değil, ağır bir oyuncu. Maç eksiği de var oyuncunun. İki tane de gol atabilirdi altıpastan, auta vurdu misal. Rhodolfo da ağır ama sezgileri iyi olan bir stoper. Atınç çok genç tabii. Marcelo da uçak değil ama çok tecrübeli tabii. Pozisyona göre karar alabiliyorlar. Atınç'ın pozisyonunda Marcelo hamle yapmazdı misal, dengeli dururdu.

Beşiktaş şu maçı berabere bitirse 6-7 atabileceği maçta rakibine puan bırakacaktı. Kolayı beceremediler, zoru başardılar karşı karşıya pozisyonlarda. Tolgay'ın, Quaresma'nın, Gökhan'ın pozisyonları var net. 8-9 pozisyon sayabiliriz. 3-0, 4-0 olacak bir maçken Atınç'ın biraz da uzun süredir oynamamasının getirisiyle yaptığı bir penaltıyla bu skora geldi. Skor rahat değil belki ama oyun olarak Beşiktaş rahat kazandı bu maçı aslında. (Sabah)

Önceki ve Sonraki Haberler