Mâbedimizde 1300 gün sonra bir ilk!

Mâbedimizde 1300 gün sonra bir ilk!

Spor Toto Süper Lig'in 5. haftasında, 24 Eylül Cumartesi günü Galatasaray'ı konuk edecek Beşiktaş, Vodafone Arena'da bir ilki daha yaşayacak.

Geçen sezon yapımı tamamlanan ve şu ana dek iç saha maçlarında rakiplerini 5 kez Vodafone Arena'da konuk eden siyah-beyazlı takım, bu stattaki ilk derbi mücadelesini Galatasaray'a karşı yapacak. Siyah-beyazlı takım, Galatasaray'ı yenerek ilk derbi galibiyetini de almayı hedefleyecek.

Siyah-beyazlı takım ayrıca, bin 300 gün sonra Dolmabahçe'de bir derbi maçında taraftarlarının önüne çıkacak.

Beşiktaş, Dolmabahçe'deki son derbi maçını 2012-2013 sezonunda Fenerbahçe'ye karşı oynamıştı. Siyah-beyazlı takım, rakibini 3 Mart 2013'te konuk ederken, 2012-2013 sezonunun sonunda BJK İnönü Stadı'nın yıkım çalışmaları başlamıştı.

Son 6 derbi Atatürk Olimpiyat Stadı'nda

Beşiktaş, Vodafone Arena'nın yapımı sırasında Dolmabahçe'den uzak kaldığı dönemlerde Fenerbahçe ile Galatasaray'ı Atatürk Olimpiyat Stadı'nda konuk etmişti.

Rakipleriyle bu statta 6 kez karşılaşan siyah-beyazlılar, bu maçlarda 2 galibiyet alabildi. Üç kez rakiplerine mağlup olan Beşiktaş, bir derbi mücadelesinden de berabere ayrıldı.

Beşiktaş, Dolmabahçe'deki son derbi maçını 2012-2013 sezonunda Fenerbahçe'ye karşı oynayan siyah-beyazlı takım, rakibini 3-2 mağlup etmişti.

Etiketler :