1. HABERLER

  2. FUTBOL

  3. FUTBOL HABER

  4. Maç sonrası tartışma: Hakem değil alın teri!
Maç sonrası tartışma: Hakem değil alın teri!

Maç sonrası tartışma: Hakem değil alın teri!

Trabzonlu bir yönetici, Berk Hacıgüzeller'e, "Alkışla alkışla hakemle kazandınız" diye laf attı. Hacıgüzeller'in yanıtı gecikmedi.

A+A-

Beşiktaş ile Trabzonspor arasında Vodafone Arena'da oynanan derbi genelde sakin geçerken, maç bitimi protokolde büyük tartışma yaşandı. Akşam gazetesi olayın perde arkasında yaşananlara ve maç sonundaki tartışmanın ayrıntılarına ulaştı. İşte o detaylar:

PROTOKOLDE KOLTUKLARA YUMRUK

Maç öncesindeki dostluk ortamı protokol tribününe de yansıdı. Son derece dostane olan hava, hakem Mete Kalkavan'ın, Beşiktaş lehine verdiği penaltıdan sonra değişti. Bunun penaltı olmadığına inanan Trabzonsporlu yöneticilerden 2-3 tanesi oturdukları koltukları yumruklamaya başladı.

Bu olayın ardından da benzer gelişmeler sık sık tekrarlandı. Başkan Muharrem Usta, protokol nezaketine ters düşen davranışlarda bulunan yöneticilerini bir kaz kez geriye dönerek uyardı. Ancak buna rağmen gerilim düşmedi.

"ARKADAN KONUŞMA, YÜZÜNE SÖYLE"

Maç bittiğinde herkes stattan ayrılmak için ayağa kalktı. Bu sırada iki takım yöneticileri de kendi oyuncularını alkışladı. Beşiktaş'ın Mali İşlerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Berk Hacıgüzeller de galip gelen oyuncularını alkışlıyordu.

Bu sırada bir Trabzonsporlu yönetici, "Alkışla alkışla hakemle kazandınız" diye laf attı. Hacıgüzeller'in cevabı da sert oldu: "Hakemle değil alın teriyle kazandık." Bu sözleri duyan Trabzonsporlu yönetici geriye baksa da polemiği daha fazla uzatmak istemedi.

Ancak diğer bir Trabzonsporlu yönetici, "Arkasından konuşuyorsun, yüzüne söylesene" diyerek Hacıgüzeller'e sataştı. Hacıgüzeller bu kez de, "Duydu, arkasına dönüp baktı" diyerek tartışmayı bitirmek istedi.

ÖZÜR DİLEDİ, TATLIYA BAĞLANDI

Ancak bu defa da maçın gerilimi ve hakemin tartışılan kararları yüzünden çok gergin olan Nevzat Aydın araya girdi. "Siz Trabzon’a geldiğinizde göreceksiniz" diye tehdit etti.

Ancak araya diğer yöneticilerin girmesiyle ortam yumuşadı. Başkan Fikret Orman da misafir yöneticileri sakinleştirip, stat çıkışına kadar uğurladı. Sinirler yatışmış, ortam yumuşamıştı. Nevzat Aydın da Berk Hacıgüzeller'den özür dileyince olay tatlıya bağlandı. (Akşam / Hakan Eyüpoğlu)

Önceki ve Sonraki Haberler