"Maçta 3 kırılma anı vardı"

"Maçta 3 kırılma anı vardı"

UEFA Avrupa Ligi I Grubu'nda bulunan Beşiktaş, gruptaki son maçında evinde Malmö'ye 1-0 mağlup oldu ve UEFA Avrupa Ligi'ne veda etti.

Ajans Beşiktaş - Sabah gazetesi yazarlarından Fatih Doğan, dün geceki Beşiktaş-Malmö maçını kaleme aldı. Doğan'ın köşe yazısından önemli satırlar şöyle:

"Maçta 3 kırılma anı vardı:

1- 8. dakikada üst üste 2 kez topun direklerden döndüğü pozisyon...

2- Mustafa Pektemek'in 30'da çaprazdan girip kaleci Dahlin'le karşı karşıya kaldığı pozisyonda topu auta atması.

3- Quaresma'nın kontrolsüzlük ve sorumsuzluk örneği kırmızı kartı.

Beraberliğin tura yettiği gecede erken bir golün ne anlama geleceğini anlatmaya gerek yok. İlginç olan ikinci yarıya Beşiktaş'ın değil Malmö'nün daha iyi başlaması. Bu yüzden kaçırdıkları pozisyonların hatırına Larin'in 88'de pas vermediği, ya da 90+3'te üst direkte patlattığı pozisyona bakıp elenişi, "Şanssızlık" olarak nitelendirmeyeceğim.

Çünkü; geçen yıl Şampiyonlar Ligi'nde gruplardan namağlup çıkmış ve Avrupa Ligi'nde grubunun favorisi olan takımın işi bu maça bırakması da elenmesi de ayıptır. Buna imza atanların vebali ağırdır. Paraları ve alkışları alırken profesyonel olanların, tribünden yükselen ıslıkları hak ettikleri şuuruyla "Nereden nereye geldik" sorusuna cevap vermeleri şart. Bu eleniş, tek kelimeyle rezalettir..."

Etiketler :