Marco Paixao: "Pjanic topu aldığında tek yapabileceğiniz şey dua etmek. Dua etseniz bile işe yaramayabilir"

Marco Paixao: "Pjanic topu aldığında tek yapabileceğiniz şey dua etmek. Dua etseniz bile işe yaramayabilir"

Altay forması giyen Portekizli golcü oyuncu Marco Paixao, Beşiktaş-Sporting maçıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Altay forması giyen Portekizli golcü oyuncu Marco Paixao, Beşiktaş-Sporting maçıyla ilgili Portekiz basınından O Jogo'ya açıklamalarda bulundu. İşte Paixao'nun açıklamaları:

"BEŞİKTAŞ'A KARŞI ŞANSLIYDIK"

"Beşiktaş'a karşı çok şanslıydık. Onları tempolarının düşük olduğu bir dönemde yakaladık. Zorlu maçlar oynamışlardı ve sakatlıklar, yorgunluklar gibi faktörler vardı. Bu sayede Beşiktaş'ı yenebildik."

"TÜRKİYE'NİN EN İYİ TAKIMI BEŞİKTAŞ

"Beşiktaş, Türkiye'nin son şampiyonu ve bana göre Türkiye'nin en iyi takımı. Şu an en iyi form durumunda değiller. Yavaş yavaş toparlanıyorlar. Montero, Pjanic ve Batshuayi gibi bazı sakat oyuncuları geri döndü. Sakatlık krizi yaşadılar ama bana göre en iyi kadro Beşiktaş'ta."

"PJANIC: DUA ETSENİZ BİLE İŞE YARAMAYABİLİR"

"Pjanic topu aldığında tek yapabileceğiniz şey dua etmek. Dua etseniz bile işe yaramayabilir. Çünkü, boşlukları çok iyi gören bir oyuncu. Beşiktaş, Pjanic ile birlikte çok farklı bir takıma haline geliyor doğal olarak. Çünkü, onun gibi ayağa, net 30 metre pas atan birini bulamazsınız. Maçın her anında fark yaratabilecek olağanüstü bir oyuncu."

"BATSHUAYI ÇOK FARKLI BİRİ"

"Batshuayi, Beşiktaş'a çok iyi uyum sağladı. Bitiriciliği harika. Bence Sporting savunması için 90 dakika boyunca tehlike yaratacak biri. Çok farklı bir oyuncu. Boşlukları görüyor ve o noktalara hücum ediyor."

"Sporting Lizbon, akıllı bir şekilde hücum ederse Beşiktaş savunmasında boşluklar bulabilir. Yapmaları gereken savunma arkasına uzun toplar atıp hızlı hücum etmek. Şayet böyle oynamazlarsa Beşiktaş savunmasını aşmaları koay değil. Beşiktaş'ın savunma hattı çok güçlü."

"BEŞİKTAŞ TARAFTARIYLA DAHA GÜÇLÜ"

"Türkiye'de stadyumlar yarı yarıya taraftara açıldı. Beşiktaş, taraftarıyla birlikte çok daha güçlü bir takım haline geliyor. İlk 20 dakikada gol bulamazlarsa veya Sporting Lizbon ilk golü bulursa tribünde gerginlik olabilir. Bu gerginlik de taraftara sirayet edebilir."

"TÜRKİYE'DEKİ TUTKUYU YAŞAMADAN ANLAYAMAZSINIZ"

"Türkiye'de futbol tam anlamıyla çılgınlık! Bunu yaşamadan anlayamazsınız. Rüya gibi. Çok güçlü bir tutku. Sosyal medyada, sahada, sokakta bunu hissedebiliyorsunuz. Harika bir durum."

"SPORTING'E TÜRKİYE'DE SAYGI DUYUYORLAR"

"Sporting Lizbon, Türkiye'de saygı duyulan bir takım. 2020/21 şampiyonlukları da medyada konuşuldu." (Sporx)